fbpx

Tartu 88

Arhiiviprojekt „Tartu 88” on loodud eesmärgiga kaardistada ja talletada nii kohalikku kui laiemalt Eesti kunstielu. Isegi kui näiliselt võib projekt tunduda millegi lokaalsena, on 1988. aastal siin alguse saanud muudatused mõjutanud äärmiselt aktiivselt terve Eesti kunstipilti. Tol aastal avati Tartu Ülikooli maaliosakond ja Konrad Mäe stuudio, mis tõid vahepeal hääbunud kunstiharidusse uusi tuuli ja elustasid traditsioone. Koos hiljem lisandunud Tartu Kõrgema Kunstikooliga viisid need Eesti kunstielu suurema mitmekesistumiseni.

Selle projektiga soovib Tartu Kunstimuuseum võtta vaatluse alla viimased 35 aastat, mis on arhiivides kõige vähem esindatud. Eesmärk on luua teaduslikult läbitöötatud arhiiv, mis täiendaks muuseumi varasemaid materjale. Näitustel ja avalikel üritustel on oluline roll, et muuta kogumisprotsess nähtavaks ja kättesaadavaks, tekitada tugevamad suhted kunstiringkondadega ning kutsuda kunstiavalikkust üles koostööle.

Kui sinu valduses on materjale Tartu kunstielu kohta, mida võiks talletada tulevastele põlvedele, siis võta meiega palun ühendust aadressil tartmus@tartmus.ee! Seejärel saame juba koos vaadata mida, kuidas ja millistel tingimustel saaks muuseumi arhiiv nendega ette võtta.

Projekti on toetanud Kultuuriministeerium ja Kultuurkapital.

Facebook

 

Sarjas Tartu 88 seni toimunud näitused

„Kampsunid ja Kostabid. Tartu näitusepaigad” 1990–2014
„Tüüpilised indiviidid. Tartu grafiti ja tänavakunst” 1994–2014
„Unistuste linn. Tartu tekstikunst” 2002–2015
„Lai kaader I. Tartu foto iseseisev algus”
„Lai kaader II. Tartu foto uus kool”
„Järjekord. Episood Tartu fotoloost”