fbpx

Lai kaader II. Tartu foto uus kool

Alates 22. jaanuarist on Tartmusi projektiruumis võimalik vaadata näitust “Lai kaader II. Tartu foto uus kool”. Väljapanek keskendub Tartu fotoskeenele ja sellel tegutsevatele kunstnikele. Lisaks fotodele saab näitusel osa ka projekti raames kogutud muljetest.

Näitus on koostatud arhiivprojekti “Tartu 88” raames, mis seekord keskendub Tartu fotoskeenele. Esimene osa “Lai kaader I. Tartu foto iseseisev algus” (27.11.2015-17.01.2016) tegeles 1990ndate algusest tänase päevani aktiivselt tegutsevate ja näitustel osalevate fotograafidega. Jaanuaris avatav teine osa “Lai kaader II. Tartu foto uus kool” pöörab pilgu Tartu Kõrgema Kunstikooli fotoosakonnale ja sellega seonduvale uuele põlvkonnale.

1990ndates tekkis Eestis võimalus saada fotograafia kõrgharidust kunstiasutustest. Tartus populaarse fotoklubide asemele tuli 1997. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia osakond. Vallo Kalamehe juhtimisel loodud ja alates 2001. aastast Peeter Linnapi poolt juhitud osakond sai tuntuks tänu professionaalsetele lõpetajatele. Paljudel on olnud edukas karjäär kunstnikuna: Madis Katz, Taavi Piibemann, Diana Tamane ja Anna-Stina Treumund. Teised aga kasutavad oma teadmisi fotograafiaga seotud valdkonnades: moefotograaf Sigrid Kuusk ja fotoajakirjanik Tiit Lepp.

Eksponeeritavad teosed ning lisamaterjalid pärinevad Tartu Kunstimuuseumi ja näitusel osalevate kunstnike kogudest. Intervjuud kunstnike ja Tartu Kunstimaja galeristi Indrek Grigoriga.

Kunstnikud: Madis Katz, Sigrid Kuusk, Tiit Lepp, Taavi Piibemann, Diana Tamane, Anna-Stina Treumund
Kuraator: Julia Polujanenkova
Näituse toimkond: Karl Feigenbaum, Margus Joonsalu, Krista Palm, Peeter Talvistu, Tiiu Talvistu, Ago Teedema
Graafiline disain: Tnxalatte disaini kollektiiv
Toetaja: Polven OÜ
Tänud: Indrek Grigor

Näitusevaated