fbpx

Viimane kuraatorituur näitusel „Kui magatud unest saaks midagi aru? Teosed Prinzhorni ja Kondase keskuse kollektsioonist“

Näituse viimasel lahtiolekupäeval, 15. oktoobril kell 13.00  toimub Tartu Kunstimuuseumis näituse „Kui magatud unest saaks midagi aru? Teosed Prinzhorni ja Kondase keskuse kollektsioonist“ viimane tuur, mida viivad läbi kuraatorid Mari Vallikivi ja Eva Laantee Reintamm. Ekskursioon on eesti keeles, osalemiseks on tarvis soetada näitusepilet.

Väljapanek tutvustab 20. sajandi alguse murrangulist aega nii psühhiaatrias kui ka kunstiloos, tuues välja ajaloolised sidemed Tartu ja Heidelbergi vahel. Heidelbergis, Prinzhorni muuseumis asub üks suurimaid kollektsioone psühhiaatriliste patsientide loodud kunstiteostest, mis on sündinud enne kaasaegse psühhofarmakoloogiliste ravimite kasutuselevõttu. Esmakordselt Eestis on võimalik näha selle harukordse kollektsiooni originaale. Samuti on esimest korda eksponeeritud Tartu psühhiaatriahaigla patsientide tööd 19. sajandi viimasest veerandist. Ajalooliste teoste kõrval on väljas tänapäevane autsaiderkunst Kondase keskuse kogust, luues dialoogi eri ajastute ja regioonide vahel.

Näitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Tegemist on osaga Kondase Keskuse projektist „Varjatud Maailmade Avardumine“.

Jälgi üritust Facebookis.