fbpx

Tartu Kunstimuuseumi sünnipäev

Tartu Kunstimuuseum tähistab reedel, 17. novembril oma 83. sünnipäeva! Sel päeval saab külastada muuseumi tasuta ning näitusekülastajaid kostitatakse magusaga.

Muuseumis on kogu päeva jooksul avatud näitused: Esimesel korrusel „See oli üsnagi mitmekesine aas. Kunst Margus Punabi kogust” ja teisel ning kolmandal korrusel väljapanek „Kujutav kunst Tartus 1960. aastatel”, mis keskendub Tartule kui Eesti maalikunsti pealinnale. Projektiruumis on külastamiseks avatud videokunstiteos Barbora Kleinhamplová „Vastupandamatu“, mis portreteerib USA kväär-domina’t Mistress Velvetit.

Ühtlasi kutsub Vabariigi President Alar Karis 17. novembril taas tähistama uudishimu päeva. Uudishimu päev on Vabariigi Presidendi algatus, mida esimest korda tähistati aastal 2022. Päeva eesmärk on väärtustada uudishimu kui elukestva õppimise alust ning innustada tegevusi, mis inspireerivad igas vanuses inimesi silmaringi avardama ja uusi teadmisi ning oskusi omandama.

Vaata ka klippi, millega Vabariigi President 2022. aastal uudishimu päeva välja kuulutas.

Ootame sel puhul kõiki uudishimulikke kell 13.00 silmaringi avardama kuraatorituurile, mis toimub näitusel „Kujutav kunst Tartus 1960. aastatel”. Väljapanekut tutvustab kuraator Mai Levin. Ekskursioon on eesti keeles ja tasuta. Näitusetuur kestab üks tund.

Tartu Kunstimuuseumi muuseumipoes ja e-poes on sünnipäevanädalal kõik tooted –20% soodsamad!

Muuseumipoe ja e-poe sooduspakkumised algavad 17. novembril ning kestavad kuni 23. novembrini.
Tutvu Tartmusi e-poe valikuga juba täna: https://pood.tartmus.ee/

PS! Sünnipäeval 17. novembril saavad kõik tasuta külastada muuseumi ning laupäeval, 18. novembril ja pühapäeval, 19. novembril on tasuta muuseumikülastus peredele. Ülejäänud nädalal pakume soodustusi muuseumipoes ja e-poes, kuid piletihinnad on tavapärased.

NB! Perepilet kehtib kogu majas.
Perepileti alla kuulub kuni 2 täiskasvanut ja alaealised lapsed, s.o kuni 17–aastased lapsed (kaasa arvatud).

Tule ja tähista koos meiega!