fbpx

Raamatu esitlus ja Netti Nüganeni etteaste

4. aprillil kell 18.00 toimub Tartu Kunstimuuseumi näituse „oksendan ja karjun oksendan ja karjun sina minu õde sina minu õde“ raames Netti Nüganeni etteaste ning näituse kataloogi esitlus.

Samal õhtul esitletakse näitusega samanimelist raamatut, kus on avaldatud mõlema kunstniku luule- ja proosatekstid ning Marta Vaariku ja Gabriela Liivamäe pildistatud näitusevaated, trükise kujundaja on Brit Pavelson. Etteaste on kokku pandud näitusesaalis eksponeeritavates videoteostes ilmnevatest karakteritest, katsetades teistsuguseid narratiivi ülesehitamise loogikaid kui nimetatud videotöödes.Üritusel on võimalik osta raamatut soodushinnaga 9 €. Raamat on avaldatud nii eesti kui ka inglise keeles.

Netti Nüganen püüab rütmi ja ajastamisega mängides tõlkida muuseumisaali välja pandud videotöösid live-etteasteks, mis tõstavad küsimuse alla elava keha vajalikkuse ja kohatuse kunstisaalis ning küsib, kuhu end näitusesaalis paigutada? Nihestades tavapäraseid esituse süžeelisi elemente, tekitab kunstnik ebahariliku atmosfääri.

Osalevad kunstnikud: Kadi Estland, Netti Nüganen
Näituse kuraator: Marika Agu
Koordinaator: Kristlyn Liier

Loe ka hiljuti avaldatud intervjuud Netti Nüganeniga Müürilehes.

Jälgi üritust Facebookis.

Loe rohkem näituse kohta.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.