fbpx

Performance „Before & after”

25.03 kell 17.00 Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis
Sissepääs muuseumipiletiga

Nele Tiidelepp & Janar Sarapu
Tänud: Kevin Park

täiesti tumesinine õhtu väljas
paistab veel vaevu eristatav siluett millestki
aga ei ole kindel
(kõik häguneb üheks)
ja me võime seda kõike võtta kui nalja
või mingit mööduvat korrapäratust
millest ei pea enam kunagi rääkima

Nele Tiidelepa ja Janar Sarapu koostöös valminud performance „Before & after” on osa publikuprogrammist näitusel „Keda saab ainult igatseda”. Umbes 40 minutit kestev etteaste laiendab näitusel käsitletavaid teemasid ja astub kontakti kontekstiga, mis ühtaegu viitab muuseumile, mustale kuubile kui ka isiklikule ruumile. Teatud elemente, hetki, mõtteid, objekte ja tekste omavahel uutesse suhetesse asetades tekivad ka uued seosed.

„Keda saab ainult igatseda” väljendab ühtaegu nii ootust, teadmatust kui ka pidepunktide otsimist. Olukorda, milles kõik võib hetkega muutuda, saadab staatiline pinge. Tiidelepa lähenemine teemale allub suuremale narratiivile, kuid tegeleb erinevate võimalike lahendite otsimise ja uurimisega. Selle protsessi käigus kasvab mõttelisest algest välja üha laienev tajumaastik. Tartu Kunstimuuseumis valmib kunstniku käe all kohaspetsiifiline ruumi- ja heliinstallatsioon, mida külastajad saavad ise vahetult kogeda.

Näitust iseloomustavad Tiidelepa loomingut läbivad keha ning ruumiga seonduvad teemad. Kunstnik uurib muuhulgas ka füüsilisi mugavustsoone ja keha rõhuvaid ilminguid, mis väljenduvad ühtaegu nii ruumis, alateadvuses kui ka sootsiumis.

Tiidelepp (1998) on Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni- ja skulptuuriosakonna lõpetanud multidistsiplinaarne kunstnik ja kirjanik, kes oma loomingus tegeleb maailma kirjeldamise võimatusest tuleneva sõnastamatu ängiga. Tema kunstipraktika on ajendatud reaktsioonidest keskkonnale ja materjalidele. Tiidelepp on varem võitnud Noore Kunstniku preemia, SIIL Prize’i ja Millenium Prize’i, välja andnud luulekogu ning osalenud grupinäitustel ja kunstisündmustel lisaks Eestile ka Baselis, Rovaniemis, Riias, Brüsselis, Stuttgartis, Veneetsias ning Moskvas.

 

Loe näituse kohta lisaks.

Jälgi üritust Facebookis.