fbpx

Nele Tiidelepp „Keda saab ainult igatseda”

23.02.2022–17.04.2022

23. veebruaril 2022 avaneb Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis Noor Tartu näitusesarjas Nele Tiidelepa isikunäitus „Keda saab ainult igatseda”.

„Keda saab ainult igatseda” väljendab ühtaegu nii ootust, teadmatust kui ka pidepunktide otsimist. Olukorda, milles kõik võib hetkega muutuda, saadab staatiline pinge. Tiidelepa lähenemine teemale allub suuremale narratiivile, kuid tegeleb erinevate võimalike lahendite otsimise ja uurimisega. Selle protsessi käigus kasvab mõttelisest algest välja üha laienev tajumaastik. Tartu Kunstimuuseumis valmib kunstniku käe all kohaspetsiifiline ruumi- ja heliinstallatsioon, mida külastajad saavad ise vahetult kogeda.

Näitust iseloomustavad Tiidelepa loomingut läbivad keha ning ruumiga seonduvad teemad. Kunstnik uurib muuhulgas ka füüsilisi mugavustsoone ja keha rõhuvaid ilminguid, mis väljenduvad ühtaegu nii ruumis, alateadvuses kui ka sootsiumis.

Tiidelepp (1998) on Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni- ja skulptuuriosakonna lõpetanud multidistsiplinaarne kunstnik ja kirjanik, kes oma loomingus tegeleb maailma kirjeldamise võimatusest tuleneva sõnastamatu ängiga. Tema kunstipraktika on ajendatud reaktsioonidest keskkonnale ja materjalidele. Tiidelepp on varem võitnud Noore Kunstniku preemia, SIIL Prize’i ja Millenium Prize’i, välja andnud luulekogu ning osalenud grupinäitustel ja kunstisündmustel lisaks Eestile ka Baselis, Rovaniemis, Riias, Brüsselis, Stuttgartis, Veneetsias ning Moskvas.

 

Kuraator: Mae Variksoo
Graafiline disain: Kristjan Hinno
Koordinaator: Kristlyn Liier

Näituse meeskond: Richard Adang, Tanel Asmer, Indrek Grigor, Siim Hiis, Joanna Hoffmann, Katrin Lõoke, Jaanika Kuznetsova, Anti Saar, Janar Sarapu, Kristel Sibul, Kristo Tamm, Peeter Talvistu

Toetaja: Eesti Kultuurkapital

 

Näitusevaated
Fotod: Jopp Creative

Meedia:

03.04.2022 „Arvustus. Olnu, olev ja olema saav” – ERR Kultuur

01.04.2022 „Olnu, olev ja olema saav” – SIRP

14.03.2022 „Delta 14. märtsil: Cervantoorium, naiskunstnikud Tartus, “Kuu kõla”” – Klassikaraadio Delta

22.02.2022 „Tartu Kunstimuuseum avab kolm näitust” – SIRP