fbpx

Kontsert “Do not touch my machine”

Kontserdil “Do not touch my machine” paneb Erik Alalooga masinad muusikat tegema, et tähistada oma isikunäituse “Singulaator” viimast õhtut Tartmusis.

Näitus “Singulaator” tõi 24. mail Tartu Kunstimuuseumi esimesele korrusele interaktiivsetest masinatest koosneva põgenemistoa. 18. augustil on näitus viimast päeva avatud, pakkudes kella 18.00ni külastajatele elamusi. Samal õhtul kell 20.30 astub näitusesaalis kontserdiga üles Erik Alalooga. Tegemist on performatiivse esinemisega, kus kunstnik loob masinatega erinevaid helisid.

Erik Alalooga muusikalise eneseväljenduse nurgakiviks on analüütiline interaktsioon mateeria ning konstrueeritud originaalobjektidega. Kompositsiooni väikseimaks ühikuks ei ole mitte lõpuni puhastatud noot, vaid perioodiliselt korduv muster.
Korduste käivitamiseks kasutab ta erinevaid meetodeid. Mootorid käivitavad ning hoiavad töös mehhaanilisi objekte, mille töötsüklid tekitavad selgelt eristatavaid helimustreid. Füüsiline mäng objektide ja materjalidega võimaldab kõige suuremal määral manipuleerida impulsi tugevuste, rütmide ja kiirustega ning varustada teos dünaamilisema improvisatsioonikihiga. Elektrooniliste looper’ite kasutamine võimaldab objektide töö kuuldavast tulemist välja korjata lühikesi helilõike ning nendest kombineerida erinevaid kogumeid.
Manuaalselt kasutatavate looper´ite ebatäpsus garanteerib inimliku orgaanilisuse säilimise tehnitsistlikus muusikateoses. Tulemuseks on alati kordumatud rütmipõhjad, millele saab üles ehitada erinevaid lisakihte. Teoste üldstruktuur on läbikomponeeritud, kuid eelpoolkirjeldatud ebatäpsused võimaldavad mängulise improvisatsiooni kasutamist.

Kontsert on tasuta.

Video, mida kontserdist oodata.

Rohkem infot näituse kohta (sh pildid ja arvustused).

Kontserdi üritus Facebookis.