Erik Alalooga isikunäitus

2018. aastal kutsub Tartmus isikunäitust korraldama Erik Alalooga, keda võib pidada kodumaise kunstimaastiku interaktiivse analoogtehnoloogia prohvetiks.

Näitus tegeleb sotsiaalsete algrakkude tekkimiseks vajalike keskkondade loomisega. Seistes silmitsi vältimatult lahendust nõudva probleemiga, suudab kaootiline ning nõrgalt seotud inimhulk asuda koostööle. Motivatsioonipaketti võivad kuuluda nii meelitused kui ka võimalus pääseda hullemast. Probleem seisneb peamiselt vajaduses aktiveerida tardumusse surutud interaktiivne keskkond. See ei toimi pelgalt nupulevajutusega. Vaja on kopereeruda. Suhelda. Pingutada. Üksinda selles keskkonnas hakkama ei saa. Ellu jäävad vaid koostöövõimelised kooslused. Tasutud saab heldelt – tulemused õigustavad teie valikuid.

Näitusekülastaja siseneb interaktiivsesse keskkonda, mis eeldab neilt Pavlovi reflekside, memeetiliste imitatsioonimustrite, escape-room´i loogika, Benedict Cumberbatch´i elegantsi, rakenduslikku füüsika ja kõige elutu käperdamisvajaduse loovat rakendamist.