fbpx

Erik Alalooga isikunäituse „Singulaator” avamine

24. mail kell 18 avaneb Tartmusi esimesel korrusel Erik Alalooga isikunäitus „Singulaator“, mis toob muuseumisse publiku aktiivset suhtlust ootavad masinad ja põgenemistubade (escape room) loogikast lähtuva narratiivi. Tartmusi esimesel korrusel kulgeval näitusel võtavad publiku vastu masinad, kes külastaja ruumi sisenemisele reageerivad ja olukorra intrigeerivalt ebamugavaks muudavad.

„Teil on võimalus saba jalge vahel põgeneda või lähtuda teadmisest, et ruum peidab endas tehnoloogilist võimalust masinale vastu astuda, teda allutada ning ennast taaskehtestada,“ selgitab kunstnik. Alalooga näitus tegeleb tehnoloogilise singulaarsusega, mis tähendab hüpoteetilist ajahetke, millest alates tehnoloogiline areng ei ole enam inimese kontrolli all, vaid toimub kiirusel ja viisil, mis on inimesele hoomamatu.

Kuraator: Joanna Hoffmann
Graafiline kujundaja: Tuuli Aule
Näituse meeskond: Richard Adang, Margus Joonsalu, Hanna-Liis Kont, Heiti Kulmar, Jaanika Kuznetsova, Julia Polujanenkova, Anti Saar, Kristel Sibul, Peeter Talvistu, Kristo Tamm, Piia Õunpuu

Juunis ilmub nii väljapanekut kui ka Alalooga varasemat loomingut tutvustav kataloog, mida täiendavad artiklid erialaprofessionaalidelt, mitmekülgne pildimaterjal ja heli-performance’il „Vuajerism ja muusika“ lindistatud kassett.