fbpx

Viipekeeletõlgiga tuur „Kui magatud unest saaks midagi aru? Teosed Prinzhorni ja Kondase keskuse kollektsioonist“ näitusel

Neljapäeval, 12. oktoobril 2023 kell 18.00

Väljapanek tutvustab 20. sajandi alguse murrangulist aega nii psühhiaatrias kui ka kunstiloos, tuues välja ajaloolised sidemed Tartu ja Heidelbergi vahel. Prinzhorni muuseumis asub üks suurimaid kollektsioone psühhiaatriliste patsientide loodud kunstiteostest, mis on sündinud enne kaasaegse psühhofarmakoloogiliste ravimite kasutuselevõttu. Esmakordselt Eestis on võimalik näha selle harukordse kollektsiooni originaale. Samuti on esimest korda eksponeeritud Tartu psühhiaatriahaigla patsientide tööd 19. sajandi viimasest veerandist. Ajalooliste teoste kõrval on väljas tänapäevane autsaiderkunst Kondase keskuse kogust, luues dialoogi eri ajastute ja regioonide vahel.

Tuuri viib läbi kuraator Mari Vallikivi ning teda tõlgib viipekeelde Regina Paabo.

Tuurile pääseb näitusepiletiga. Pileteid saab osta muuseumipoe kassast. Puudega inimene ja tema saatja pääsevad näitusele tasuta! Tuurile on oodatud ka need külastajad, kes ei vaja tõlget viipekeelde!

Näitus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Tegemist on osaga Kondase Keskuse projektist „Varjatud Maailmade Avardumine“.

Näitus jääb avatuks kuni 15. oktoobrini!

Jälgi üritust Facebookis.