fbpx

Viipekeeletõlgiga tuur „Aruanne publikule. Tartmusi uued kunstiostud″ näitusel

Neljapäeval, 30. jaanuaril kell 17.00

Viimase 10 aasta jooksul on Tartu Kunstimuuseumi kogusse lisandunud ostude ja annetuste kaudu erinevaid teoseid, muuhulgas nii fotograafiat, graafikat, maale, skulptuure, videot kui ka eksperimentaalseid installatsioone. Tartu Kunstimuuseumi ostukomisjon valib igal aastal välja kõrge kultuurilise ja ajaloolise väärtusega kaasaegse kunsti teoseid, mis leiavad koha muuseumi mahukates ja väärikates kogudes. Avalikule publikule jääb see muuseumi oluline tegevus aga mõnikord ebaselgeks.

Ülevaatenäitus nendest teostest annab võimaluse vaadata seda, mis tehnikad on olnud populaarsed ja tähtsad eesti kunstis, ning jälgida, mis teemad on pakkunud kõige rohkem huvi autoritele. See annab ka kunstihuvilistele võimaluse näha eesti kunstiajalugu tähtsamaid teoseid nii täna kui ka tulevikus.

Näitus on avatud kuni 09. veebruarini.

Tuuri viib läbi muuseumipedagoog Kristel Sibul ning teda tõlgib viipekeelde Regina Paabo.

Tuurile pääseb näitusepiletiga. Pileteid saab osta muuseumipoe kassast. Puudega inimene ja tema saatja pääsevad näitusele tasuta! Tuurile on oodatud ka need külastajad, kes ei vaja tõlget viipekeelde!

 

Meedia:

10.02. 2020 “Viipekeele tõlkide tühimik vajab täitmist” – EestiPäevaleht

10.02.2020 Tartu Kunstimuuseum „Aruanne publikule. Tartmusi uued kunstiostud” – Tartumaa Kurtide Ühing

10.02.2020 Tartu Kunstimuuseum „Aruanne publikule. Tartmusi uued kunstiostud”, 30.01.2020 (pildid) – Tartumaa Kurtide Ühing

10.02.2020 TKÜ Tartu Kunstimuuseum „Aruanne publikule Tartmusi uued kunstiostud”, 30.01.2020 (video) – Tartumaa Kurtide Ühing