fbpx

Venekeelsed tuurid Tartu Kunstimuuseumi näitustel

22. veebruaril kell 18 algavad venekeelsed tuurid Tartu Kunstimuuseumi vastavatud kaasaegse kunsti näitustel. Tuure viib läbi muuseumi kaasaegse kunstikogu hoidja Julia Polujanenkova. Osalemine muuseumipiletiga.

“Metafoorid kodule” 

Eesti sajandal aastapäeval kutsub Tartmus mõtisklema selle üle, mida tähendab tänasel päeval Eesti noorele kodu, kas ja kuidas seda endale luuakse, on see füüsiline paik või emotsionaalne olukord. Näituse idee on seotud moodsas muutuvas ühiskonnas muutuva kodu mõistega. Maailmas õppimiseks, töötamiseks või seiklemiseks ringi rändavad noored on justkui koduta. Näitus tõstab esile Eesti noorema põlvkonna autorite loomingut, uurides tänapäeva elustiilis ning -korralduses toimunud muutuste tagajärgi ning nende väljendumist eesti kaasaegses kunstis.

Eve Kase isikunäitus “2+2=…”

Tartu Kunstimuuseumi esimesel korrusel avatud Eve Kase isikunäitus “2 + 2 = …”. Näitus asetub tõe ja fiktiivsuse piirimaile ning suhestub eelkõige tõejärgsuse fenomeniga, esitades kunstniku lähiaastate silmapaistvamat loomingut. Eve Kask kasutab oma loomingus peamiste vahenditena huumorit ja fiktsiooni. Olles omandanud hariduse 1984. aastal ENSV Riiklikus Kunstiinstituudis raamatugraafika erialal, paelub Kaske sageli raamatuformaat ning tekstiline lähenemine, lisaks leiab tema viimaste aastate loomingust ka graafikat, fotot ja ruumiinstallatsioone.