fbpx

JÄÄB ÄRA! Venekeelne tuur uutel näitustel

JÄÄB ÄRA!

Neljapäeval, 26. novembril kell 18.00 toimub Tartu Kunstimuuseumis venekeelne tuur uutel näitustel Tiit Pääsuke „Nostalgiata“ ja Alan Proosa „Armastuse, õitsengu, hurma ja kaduviku lood“, mida viib läbi Julia Polujanenkova.

Muuseumis on avatud Tiit Pääsukese mahukas ning värviküllane ülevaatenäitus „Nostalgiata“. Läbi kahe korruse saab tutvuda Eesti ühe parima koloristi loominguga 1960ndatest tänaseni. Pääsuke kannab oma kunstis edasi klassikalise maali traditsioone kaasaegses võtmes, ületades aegu ja trende.

Teine näitus „Armastuse, õitsengu, hurma ja kaduviku lood“ Tartu Kunstimuuseumis koondab fotokunstnik Alan Proosa Kagu-Aasias jäädvustatud materjali. Viimase viie aasta jooksul peamiselt Tais elatud ja kogetud aja vältel on Proosa huvikeskmes olnud Tai arvukad transsoolised naised – kathoei’d. Kogukonda kuulumise soov on üldinimlik ja nii ei ole midagi ebatavalist asjaolus, et end samuti transsoolisena identifitseeriv Proosa puhkes Taisse sattudes õide, leides nii iseenda kui ka armastuse.

Tuur on vene keeles.

Tuurile pääseb näitusepiletiga. Pileteid saab osta muuseumipoe kassast.

Huvilistel palume siiski ette registreerida, et maandada COVID-19ga kaasnevaid riske ja tagada endale koht tuuril. Registreeri siin.

Loe Tiit Pääsuke näituse „Nostalgiata“ kohta lisaks.

Loe Alan Proosa „Armastuse, õitsengu, hurma ja kaduviku lood“ kohta lisaks.

Jälgi üritust Facebookis.

Palume kohale tulla aegsasti, väldi lähikontakte ja kanna maski ning pese ja desinfitseeri kindlasti käsi! Muuseumipoest saab soetada meditsiinilise maski 1 euro eest.

Kohtumiseni muuseumis!