fbpx

Veebruarikuu sündmused

Veebruarikuus toimub Tartmusis palju põnevat – Hanno Soansi tõlkeraamatu esitlus, töötuba Marko Mäetammega, giidituurid näitustel ja perepäev. Tule koos sõprade ja perega ning saa osa vahvatest sündmustest ja mitmekülgsest kunstist.

02.02. kl 18.00 Hanno Soansi tõlkeraamatu H. Melville’i „Kirjutaja Bartleby”  esitlus

Herman Melville’i jutustus „Kirjutaja Bartleby” (1853) on ameerika kirjandusklassiku, menuromaani „Moby Dick” (1851) autori hiline, mõneti ebastandartne teos, mis kolmveerand sajandit peale kirjutamist vaimustas hilise õitsejana Euroopa juhtivaid absurdikirjanikke Franz Kafkat ja Albert Camus’d ja mis veelgi hiljem on inspireerinud mõningaid võtmelisi filosoofe, näiteks Jacques Derridad ja Giorgio Agambenit. Raamatu napisõnalise ja jonnaka peategelase, kirjutaja Bartleby korduvrepliik – „Ma parem ei teeks seda!” – saab etteaimamatute sündmuste vältimatuks käivitajaks. Teose kõikumine satiiri ja sentimendi piiril ületab iga üksiktõlgenduse piiratuse, silitades vastukarva teosele ühest tähendust nõudvat loogikat. Tegemist on klassikaga, mis teeb lugejaga asju ka tänapäeval!

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/1438673632819049/

N, 09.02. kl 18.00 eestikeelne tuur koomiksinäitusel „Hall tsoon“

Giidituur ajaloo mahukaimal Eesti kaaeaegset koomiksit tutvustavalt Mari Laaniste kureeritud näitusel „Hall tsoon“. Tuuri viib läbi näituse koordinaator Joanna Hoffmann.

L, 11.02. kl 12.00 noorteprogramm „Muuseumiga on põnev!“

N, 16.02. kl 18.00 Giidituur Anna-Stina Treumundi näitusel „M-i märg unenägu“ 

L, 18.02. kl 12.00 toimub kunstnik Marko Mäetamme loominguline töötuba

Võta ise kaasa mõned töövahendid – filmimiseks kaamera või telefon ja arvuti, milles mõni lihtne videomonteerimise programm – ja tule osale loominguliselt põnevas töötoas!

Töötuba kaasneb koomiksinäitusega „Hall tsoon“. Osalemine näitusepiletiga.

PS! Muudatused pühade tõttu:

N, 23.02 Muuseum suletakse kolm tundi varem.

R, 24.02 Muuseum on suletud. Head Eesti Vabariigi aastapäeva!

PS2! Hea uudis!

Tartmusi kogudes leiduvaid kohalikke linnavaateid tutvustav näitus „Muutuv Tartu neljas vaates“ on suure publikumenu tõttu avatud veel kuni  12.03.