fbpx

JÄÄB ÄRA! Tuur Tiit Pääsukese näitusel „Nostalgiata“

JÄÄB ÄRA!

Seoses koroonaviiruse kasvava levikuga jääb tuur kahjuks ära.!

Laupäeval, 21. novembril kell 14.00 toimub Tartu Kunstimuuseumis Tiit Pääsukese näituse „Nostalgiata“ tuur, mida viib läbi Indrek Grigor.

Muuseumis on avatud Tiit Pääsukese mahukas ning värviküllane ülevaatenäitus „Nostalgiata“. Läbi kahe korruse saab tutvuda Eesti ühe parima koloristi loominguga 1960ndatest tänaseni. Pääsuke kannab oma kunstis edasi klassikalise maali traditsioone kaasaegses võtmes, ületades aegu ja trende.

Väljapanek on selle poolest eriline, et kunstnik naaseb paika, kust 1957. aastal sai alguse tema teekond Tartu Kunstikooli õpilasena. Nimelt asus just sellessamas 18. sajandi lõpus ehitatud klassitsistlikus härrastemajas muusika- ja kunstikooli poiste ühiselamu. Sellele eluperioodile pööratakse näitusel ka eraldi tähelepanu: külastaja saab aimu tollasest miljööst ja väljas on valik õpinguaegseid teoseid, mis näitustele jõuavad harva.

Tuur on eesti keeles.

Tuurile pääseb näitusepiletiga. Pileteid saab osta muuseumipoe kassast.

Huvilistel palume siiski ette registreerida, et maandada COVID-19ga kaasnevaid riske ja tagada endale koht tuuril. Registreeri siin.

Loe näituse kohta lisaks.

Jälgi üritust Facebookis.

Palun tule kohale aegsasti, väldi lähikontakte ja kanna maski ning pese ja desinfitseeri kindlasti käsi! Muuseumipoest saab soetada meditsiinilise maski 1 euro eest.

Kohtumiseni muuseumis!