fbpx

Tuur Rootsi kaasaegse kunsti näitusel

24. jaanuaril kell 18.00 tutvustavad kuraatorid Joanna Hoffmann ja Hanna-Liis Kont uut näitust „Lugusid kuulumisest. Kaasaegne kunst Rootsist“. Ekskursioon on eesti keeles ja osalemiseks on tarvis soetada näitusepilet.

Rahvusvahelise grupinäitusega „Lugusid kuulumisest” jõuavad Tartusse läänenaabrite kunsti viimase aja silmapaistvamad autorid ja teosed, mis tegelevad kuulumist ja kõrvalejäetust puudutavate ühiskondlike valukohtadega nii Rootsis kui ka mujal.

Rootsi on tuntud riigina, mis panustab palju oma inimeste sotsiaalsesse heaollu ja võrdsusse. Samuti on Rootsi olnud äärmiselt avatud immigratsioonipoliitikaga, olles viimastel aastatel vastu võtnud suure hulga sõjapõgenikke (enim aastal 2015). Sellegipoolest tuleb võõra tausta või teistmoodi eluviisidega inimestel ka Rootsis igapäevaselt silmitsi seista selliste probleemidega nagu kohanemisraskused, kõrvalejäetus ja diskrimineerimine. Need probleemid on aktuaalsed ka mitmete kunstnike jaoks. Läbi teoste väljendatakse oma emotsioone ja isiklikke kogemusi ning püütakse tõsta ühiskonna teadlikkust vähemusgruppide või kõrvalejäetute olukorrast.

Üritus Facebookis.

 

Pildil: Tova Mozard. Asi (2003). Foto. Autori loal