fbpx

Tuur ja artist talk Krisa Leesi näitusel „Verbarium“

Neljapäeval, 16. septembril kell 18.00 toimub Tartu Kunstimuuseumis tuur ja artist talk Krista Leesi isikunäitusel „Verbarium“. Vestlust kunstnikuga viib läbi Tartu Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakonna juhataja ja professor Aet Ollisaar. Tuur ja vestlus leiavad aset korraga, kulgedes läbi viltuse maja esimese korruse põneva ekspositsiooni.

Näitusel „Verbarium“ laotub publiku ees laiali eeskätt Tartust, ent ka Pariisist, Prantsusmaast ja pisut Tallinnastki inspireeritud mustrimaailm. Peene sõnamängu kaudu, millele viitab ka näituse pealkiri, leiavad uue nutika tõlgenduse viltune maja ehk Barclay de Tolly maja, tartulikud kahekorruselised kuurid ehk kallereid, Tartu ja Pariisi grafiti liiklusmärkidel ja palju muud siin-seal linnaruumis leiduvat.

Krista Leesi on eesti tekstiilikunstnik ja -disainer, kelle loomingut iseloomustab keele ja visuaalse kujutise nutikas kontseptuaalne ühendamine. Tuttavad objektid, pildid ning keskkonnad saavad Leesi sekkumisel uue ja teravmeelse tähenduse. Leesi ühendab isikupäraselt tekstiilikunsti ajaloolisi võtteid ja praktikaid, erinevaid materjale ja kaasaegseid ideid. Tema teosed suunavad publikut leidma peidetud tähendusi, looma seoseid erinevate narratiivide vahel ning mänguliselt kaasa mõtlema.

Üritusele pääseb Tartu Kunstimuuseumi näitusepiletiga.

Loe näituse kohta lisaks.

Jälgi üritust Facebookis.

Palun tule kohale aegsasti, sest kõigil Tartu Kunstimuuseumi külastajatel (v.a alla 18-aastased ja erivajadusega inimesed) tuleb esitada saabudes tervisetõend enda nakkusohutuse tõendamiseks. Pese ja desinfitseeri kindlasti käsi!

Kohtumiseni muuseumis!