fbpx

Tartu muuseumide perepäev “Anna minna üle linna”

21. aprillil toimub esmakordselt Tartu muuseumide ühine perepäev, mis annab ainulaadse võimaluse külastada 13t Tartu muuseumit ühe piletiga!

Ühe piletiga saab sissepääsu kõikidesse osalevatesse muuseumitesse ja erinevad muuseumid, kes on oma tegevusi vahetanud, pakuvad põnevaid töötubasid nii väikestele kui ka suurtele. Nii muutub ka tavaline muuseumikülastus mängulisemaks ning juba ühes muuseumis saab tutvuda kahe erineva mäluasutuse töötubadega.

Tartu kunstimuuseumis viib tegevusi viib läbi Trüki- ja paberimuuseum
11.00-16.00 – Trüki- ja paberimuuseumi juhendajate abil saavad kõigist paberiarhitektid.
11.00, 13.00 ja 15.00 – Perepäeva raames on võimalik külastada kolme töötuba, kus tutvuda saab voltimise, slide-together tehnika ja arhitektuurse origamiga.

Näiteks asub Spordimuuseumis tegutsema TÜ muuseumi Hull Teadlane, teaduskeskus AHHAA teeb Linnakodaniku muuseumis teadusteatrit, KGB kongide muuseumis tutvustab Mänguasjamuuseum nukumööblit, mille on meisterdanud end nõukogude võimu eest varjanud Leonhard Lina. Päev lõppeb meeleoluka mini-laulupeoga Laulupeomuuseumis.

Muuseumide perepäeva täpne programm asub aadressil http://tartu.ee/et/perepaev.

Perepäeval kehtib muuseumides ühine piletihind: 20 € perepilet (2 täiskasvanut + alaealised lapsed) ja 9 € üksikpilet.

Perepäeva raames sõidab osalevate muuseumide juurde ka muuseumide perepäeva eribuss, mis alustab sõitu Teaduskeskuse AHHAA juurest kell 10.30 ning läbib peatused Pauluse , Lembitu, Tartu Näitused (Maaülikooli võimla pool), Tartu Näitused (Maaülikooli ühiselamu pool), Lai, Raeplats, Kivi, ERM, Laulupeo muuseumi juures Roosi tn, Atlantis.

Muuseumide perepäeva toetavad Tartu linn, Kultuuriministeerium ja Maamess.

Lisainfo:

Piia Õunpuu
Muuseumide perepäeva projektijuht
56665664
piia@tartmus.ee