fbpx

Tartu linna päev

Tartu linna päeval, 29. juunil on Tartu Kunstimuuseumi näituste külastamine tasuta ning lisaks saavad kõik huvilised võtta osa tasuta kuraatorituurist ja töötoast.

Muuseumis on kogu päeva jooksul avatud näitused: Esimesel korrusel Kris Lemsalu isikunäitus „DONATELLA. Elukeeris”, mis on Eesti kunsti ühe säravaima rahvusvahelise tähe esimene isikunäitus Tartus. Teisel korrusel väljapanek „Initsiatiiv altpoolt. Eesti karikatuur 1980ndatel”. Kolmandal korrusel ekspositsioon „Ilmar Malin. Igaviku hõõg”. Väljapanek toob vaatajani valiku teoseid Eesti esisürrealisti Ilmar Malini iseäraliku käekirjaga loomingust. Lisaks mõnedele kunstniku tuntumatele maalidele pakub näitus võimalust tutvuda teostega, mida pole varem avalikult eksponeeritud.

Näitused kuuluvad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi.

 

Tartu linna päeva eriprogramm:

Kell 13.00–14.00 toimub kuraatorituur näitusel „Initsiatiiv altpoolt. Eesti karikatuur 1980ndatel”. Tuuri viib läbi ja põnevaid taustalugusid ning huvitavaid fakte räägib näituse kuraator Indrek Grigor. Ekskursioon on eesti keeles.

„Initsiatiiv altpoolt. Eesti karikatuur 1980ndatel” on kultuurilooline pilk nõukogude perioodi eluolu ühele kõige vastuolulisemale valdkonnale – huumorile. Et Eesti karikatuuri ajalugu on isegi ühe kümnendi lõikes kaugelt liiga rikkalik, et sellest hoobilt ammendava ülevaate saaks anda, on kuraator koondanud oma tähelepanu hetkele mil nõukogude aegse tegelikkuse absurdist sünnib Eesti sürrealism.

 

Kell 13.00–15.00 toimub töötuba „Sürreaalne Tartu“

Tulemas on põnev töötuba, kus valmivad Tartu linnast ja näituste maalidest inspireeritud sürrealistlikud kunstitööd. Töötuba „Sürreaalne Tartu“ on avatud kõigile ja pole kindla alguse ega lõpuga. Astu lihtsalt kahe tunni jooksul sisse, lase oma kujutlusvõimel lennata ja loo enda kunstiteos. Töötuba juhendab Tartmusi muuseumipedagoog Kristel Sibul.

 

Näeme muuseumis!

 

Päisepilt: Lepo Mikko „Tartu vaade“ (1941).