fbpx

Tants ja trall kunstimuuseumis. Koolivaheaja linnalaager

Grupi suurus: 6–14 osalejat
Vanus: 7–12 a
Hind: 30 eurot
Asukoht: TARTMUS, Raekoja plats 18

Tartu Kunstimuusem kutsub kõiki 7-12aastaseid koolilapsi osalema sügisese koolivaheaja linnalaagris, kus seekord on läbivaks teemaks tants ja liikumine muuseumis. Kolme tegevusrohke päeva jooksul tutvume muuseumis avatud näitustega, vestleme kunstist, mängime huvitavaid mänge ning kehastume tantsivateks kunstnikeks.

I päev.  Liikuvad figuurid
Nii vanadelt kui kaasaegsetelt näitusepiltidelt otsime koos erinevaid emotsioone ja liikumisi. Vaatame, kuidas kunstnikud on kujutanud inimese keha – nii erinevaid näoilmeid, pilke kui kehahoiakuid. Lavastame mängides oma emotsioone ja maalime-joonistame tantsivaid figuure.

II päev.  Meelihaaravad joonistused
Inspireerituna tantsu ja kunstimuuseumit omavahel siduvast näitusest „Muuseumi koreograafia“ tulevad näitusesaalis jutuks erinevad meeled, mille kaudu inimene saab infot teda ümbritsevast keskkonnast. Räägime sellest, kuidas inimene oma meeleelundite abil maalima tajub ning paneme kõik need meeled proovile hoogsa ja loomingulise kunstitöö tegemisel.

III päev. Musikaalsed portreed
Räägime muusika kujutamisest piltidel – milliste värvide või kujunditega on võimalik seda edasi anda. Samuti meisterdame käepärastest vahenditest mõne muusikariista. Ja ehk õnnestub päeva lõpuks üks musitseeriv ansambel kokku panna.

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.

Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 20. oktoobriks.

Registreerimine ja lisainfo:
Kristel Sibul
muuseumipedagoog
Tartmus
kristel@tartmus.ee
58817801