fbpx

Talvevaheaja linnalaager „Jäljed lumel“

Aeg: 4.–6. jaanuar 2023
Grupi suurus: 6–14 osalejat
Vanus: 7–12 a
Hind: 45 eurot
Asukoht: TARTMUS, Raekoja plats 18

Tartu Kunstimuusem pakub võimalust veeta kolm põnevat päeva koolivaheaja linnalaagris. Iga päev vaatame mõnda muuseumis avatud näitust, räägime kunstnikest ja nende töödest, mängime huvitavaid mänge ning oleme ise kunstnikud.

I päev.  Lumine linn
Talvel läheb loodus puhkusele tõmmates endale peale pehme valge lumeteki. Samamoodi muutuvad teistsuguseks linnad ja külad. Lumega kaetud on nii pargid, aiad, kõnniteed kui majade katused. Teed on libedad. Vanade majade korstnatest tõuseb igapäevaselt suitsu. Sellist talvist linna on oma maalidel kujutanud ka kunstnikud. Avastame näitusel Tartu linna vaateid ja kujutame ise lumiseid linnamaastikke.

II päev. Talvised seiklused
Talv on külm ja pime aeg. Lühikeseks jääval päevavalgel ajal leiavad inimesed selleks, et mitte külmetada, endale aktiivseid ja sportlikke tegevusi õues. Selleks sobivad nii suusatamine, uisutamine, kelgutamine, kui ka lihtsalt lume rookimine. Teine võimalus on leida endale põnevaid tubaseid tegevusi pimedateks õhtutundideks. Heidame pilgu tuppa ja õue.

III päev. Talvevalgus
Talv on samaaegselt nii pime kui valge aastaaeg. Kuigi päevast valget aega napib, loob lumevalgus hämaramatesse tundidesse heledaid momente. Inimesed omalt poolt lisavad valgust süüdates küünlaid, jõulutulesid ja värvilisi laternaid. Otsime valgust ja meisterdame päikesepüüdjaid.

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.

Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 29. detsembriks 2022

Registreeri siin

Jälgi üritust Facebookis.

Lisainfo:
Kristel Sibul
kristel@tartmus.ee
58817801