fbpx

TAiR esitleb: tsüaanotüüpia töötuba Charlotte Bizewskiga

1. märtsil kell 17.30 juhendab Tartmusis tsüaanotüüpia töötuba Suurbritannia kunstnik Charlotte Bizewski, kes viibib Tartus linnaresidentuuri programmi raames. Töötuba on inglise keeles, osalemine näitusepiletiga.
Tsüaanotüüpia on iidne fototrükimeetod, mida kasutades saavutatakse erk tsüaan-sinine trükk. Enim on seda rohekassinist trükimeetodit kasutatud inseneride ja arhitektide joonistel.
Töötoas õpetab Bizewski segama protsessiks vajalikke kemikaale, üheskoos luuakse kaunid graafikateosed. Kunstnik palub osalejatel kaasa võtta käsitsi joonistatud illustratsioone, kollaaže või fotosid. Iga osaleja loob enda kaasa võetud teose põhjal graafilise teose, mille võib hiljem endaga kaasa võtta. Töötoas õpitakse erinevaid graafika toonimise tehnikaid ning luuakse erinevaid värvitoone.
Charlotte Biszewski (s. Bristolis 1988) on multidistsiplinaarne visuaalkunstnik. Ta tegeleb graafika, nukuteatri ja skulptuuriga, luues lummavaid installatsioone, kujutisi ja narratiive, töötades erinevate projektide kallal nii kogukonnas kui oma koduse kuuri varjus. Tema kunstipraktika keskmes on siiski graafika ja illustratsioon, luues raamatuid ja lugusid, mis annavad elu igapäevale. Töötades traditsiooniliste materjalide ja protsessidega, uurib ta võimalusi, kuidas kaasaegse tehnoloogia abil anda elu vanale meetodile ja luua uusi teoseid.
Kunstiresidentuuri programmi rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com.