fbpx

Seenioride reede

Tartu Kunstimuuseum kutsub kõiki väärikas eas kunstinautijaid selle aasta viimasele „Seenioride reede“ eriprogrammile.

Seitsmes ja ühtlasi ka selle aasta viimane „Seenioride reede“ toimub 24. novembril kell 13.00 ja esmakordselt toimub tuur näitusel „See oli üsnagi mitmekesine aas. Kunst Margus Punabi kogust”. Ringkäiku viib läbi Tartmusi muuseumipedagoog Kristel Sibul.

Näitusetuur kestab 30 minutit. Osalemiseks on vaja soetada 1-eurone näitusepilet, millega pääseb soovikorral peale tuuri vaatama kõiki näituseid.

Lisaks saab uudistada Tartu Kunstimuuseumi teisel ja kolmandal korrusel avatud näitust „Kujutav kunst Tartus 1960. aastatel”, mis keskendub Tartule kui Eesti maalikunsti pealinnale ning projektiruumis on külastamiseks avatud videokunstiteos Barbora Kleinhamplová „Vastupandamatu“, mis portreteerib USA kväär-domina’t Mistress Velvetit.

Eakatele mõeldud programmi tegevuse põhisisuks on kuu viimasel reedel toimuvad näitusekülastused koos giidiga, mille käigus tutvustatakse erinevaid Tartu Kunstimuuseumi näituseid ning pärast nendega tutvumist saab haridusklassis mõnusas seltskonnas teed juues ja küpsiseid süües kunstimuljed vahetada ning muudel huvitavatel teemadel arutleda.