fbpx

Seenioride reede

Tartu Kunstimuuseum ootab taas kõiki väärikas eas kunstinautijaid „Seenioride reede“ eriprogrammile.

Meil on suur rõõm, et esimesel „Seenioride reedel“ huvilisi palju oli ning anname teada, et sel korral toimub paralleelselt kaks tuuri korraga, et kõik külastajad mõnusalt ära mahuks.

Teine „Seenioride reede“ toimub 31. märtsil kell 13.00. Kuraator Mae Variksoo tutvustab kolmanda korruse väljapanekut „Armistunud pale“, mis toob vaatajani 1943. aasta pommitamisest pääsenud teosed. Esimese korruse näitust Eestis elavate venekeelsete naiskunstnike elulistest, jõulistest ja vaatajat liigutavatest kunstiteostest „Vaata mind! Kuula mind!“ esitleb kuraator Julia Polujanenkova. Näitusetuur kestab ühes saalis ligikaudu 30–45 minutit. Peale esimese tuuri lõppu toimub publiku vahetus ehk kõigil on võimalik saada osa mõlemast giidituurist. Osalemiseks on vaja soetada näitusepilet, mille maksumuseks on 1€, millega pääseb vaatama kõiki näituseid ning soovi korral kuulama mõlemat tuuri.

Lisaks saab uudistada Tartu Kunstimuuseumi teisel korrusel avatud Paul Kuimeti ja Tõnis Saadoja ühist ekspositsiooni „Maastik kulgeb läbi maja“. Väljapanek ühendab erinevad vahendid, ajastud ja lähenemised, et küsida, mil moel ja kas üldse on võimalik rääkida maastiku kogemisest kunsti kaudu. Samuti saab külastada Noore Tartu näitusesarja raames Tartmusi projektiruumis Tõnis Jürgensi projekti „Dreaming of Babylon” / „Paabeli ulmad”. Näituse peamiseks lähtepunktiks on viimaste aastate trend, une digitaalne mõõtmine. Oma argielu harjumuste jälgimist võimaldab üha suurem valik tavakasutajatele pakutavaid seadmeid: nutikellad, -võrud, -sõrmused, -kõlarid, -matid, äpid jpm. Need aparaadid jälgivad kasutajat ka siis, kui too magab, kogudes tasahilju andmeid tema uneharjumuste ja -tsüklite kohta.

Eakatele mõeldud programmi tegevuse põhisisuks on kuu viimasel reedel toimuvad näitusekülastused koos kuraatoritega, mille käigus tutvustatakse erinevaid Tartu Kunstimuuseumi näituseid ning pärast nendega tutvumist saab haridusklassis mõnusas seltskonnas teed juues ja küpsiseid süües kunstimuljed vahetada ning muudel huvitavatel teemadel arutleda.

Ekskursioonid toimuvad 2023. aastal veel järgmistel aegadel: 28. aprillil, 26. mail, 25. augustil, 29. septembril ja selle aasta viimane „Seenioride reede“ toimub 24. novembril.