fbpx

Peeter Alliku kataloogi esitlus

7. septembril kell 17.30 esitleb Tartmus teise korruse suures saalis mahukat Peeter Alliku loomingu ülevaatekataloogi. Raamat kaasneb Tartmusi näitusega “Peeter Allik. Kultiveeritud skisofreenia”, mis koondab endas meisterliku graafiku ja maalikunstniku loomingut 40 tegevusaasta vältel.

376-leheküljelisest kõvakaanelisest raamatust leiab põhjaliku ülevaate Alliku loomingust ning kvaliteetsed reproduktsioonid tema maalidest ja graafikateostest. Lisaks on kataloogis näituse kuraatori intervjuu kunstnikuga ning erinevate kunsti- ja kultuuritegelaste artiklid, mis avavad Alliku loomingut ja tema olemust kunstnikuna veelgi. Kataloogi koostaja on kuraator Joanna Hoffmann.

Tekstide autorid: Joanna Hoffmann, Redas Diržys, Hanno Soans, Majla Zeneli, Valts Mikelsons, Al Paldrok, Mari Kartau, Albert Gulk ja Marko Mäetamm.

Kataloogi hind on 19 eurot.

Raamatuesitlusel osalemine on tasuta. Esitlusele järgneb linoollõike töötuba muuseumi haridusklassis, kus detailse linooligraafika nippe jagab osalejatele ka kunstnik Peeter Allik. Töötoas osalemiseks on vajalik näitusepilet.

Näitus “Peeter Allik. Kultiveeritud skisofreenia” on avatud 17. septembrini.