fbpx

Pallase näituse kuraatorituur läbi inspiratsiooni võtme!

Sel aastal tähistab Tartmus tervet Viltust maja haarava näitusega Pallase kunstikooli 100. sünnipäeva. Kuraatorituuril on sel korral vaatluse all inspiratsioon ja selle allikad. Mis inspireeris Pallase kunstnikke? Kes olid nende muusad?

Tuur toimub Tartu armastusfilmide festivali Tartuff raames! Sama päeva keskööl näidatakse Tartmusi kõrval, Raekoja platsil dokumentaalfilmi „Marianne ja Leonard. Armastuse sõnad” – laulja Leonard Coheni ja tema norralannast muusa Marianne Ihleni lugu.

Nende kaootiline suhe, mis arenes 1960ndatel Kreekas asuval Hydra saarel, inspireeris Cohenit kirjutama selliseid laule nagu „So Long, Marianne”, „Hey, That´s No Way to Say Goodbye” ja „Bird on the Wire”. 1970ndatel mindi lahku, kuid ei kaotatud sidet.

Coheni viimase kirja sai Marianne kätte oma surivoodil. „Mu kallis Marianne! Ma olen sinust ainult natuke maas, piisavalt lähedal, et ulatada sulle käsi. Minu vana keha on alla andnud, nagu ka sinu oma, ja väljatõstmise teatis jõuab neil päevil minuni. Ma ei ole kunagi unustanud sinu armastust, sinu ilu. Aga sa tead seda isegi. Ma ei pea enam midagi lisama. Head reisi, vana sõber. Näeme peagi. Armastuse ja tänulikkusega. Leonard,” seisis seal.

Kuraatorituur vaatlebki märksõnu “inspiratsioon” ja “muusa”, mis on ilusaks sissejuhatuseks õhtusele filmile!

Tuuri viib läbi Hanna-Liis Kont
L, 17.08. kell 16.00
Pilet: 5 €

Loe filmi kohta siit!