fbpx

Pallas 100 sümpoosion 2019

1. oktoobril algusega kell 11.45.

Pallaslased pidasid lugu muusadele pühendatud sotsiaalsetest koosviibimistest, nii peab ka Tartu Kunstimuuseum paslikuks tähistada Kunstikool Pallase sünnipäeva sümpoosioniga!

Kunstikooli Pallas asutamise 100. sünnipäeval, 01. oktoobril 2019 toimub Tartu Kunstimuuseumis sümpoosion, mille kaheks kandvaks teemaks on kunstiharidus XX ja XXI sajandi algul ning professionaalsete naiskunstnike karjääriväljavaated. Kunstikooli Pallas mõju Eesti XX sajandi kunstile on raske ülehinnata, nii nagu on raske ülehinnata Pallase pärandi uurimisel väljakujunenud kaanoni mõju kunstiteadusele. Näitus „Pallas 100. Kunstikool ja kultus” Tartu Kunstimuuseumis ning selle raames toimuv sümpoosion otsivad seni käsitlemata teemasid ja uusi vaatenurki eesti kunsti ühe olulisema peatüki mõtestamiseks.     

Sümpoosioni juhatab sisse kuraator Hanna-Liis Kondi juhitud ringkäik näitusel „Pallas 100. Kunstikool ja kultus“. Ettekannetega esinevad Soome varajasi naiskunstnike uurinud kunstiajaloolane ja kuraator Anu Utriainen, kunstihariduse tänapäevast räägib Maarin Mürk, Elvija Pohomova räägib kunstnik Aleksandra Beļcova’st ning päeva lõpetab Kaspar Tamsalu juhitud kunstitehnikaid kooli ja õppejõu seisukohast tutvustav ringkäik näitusel.

Ürituse töökeeleks on inglise keel.

Sümpoosion ja tuurid on kõikidele osalejatele tasuta.

Tallinnast Tartusse ja tagasi sõidab ka tasuta kunstibuss. Tallinnast väljub buss kell 9.00 ja Tartust kell 18.30.

Päevakava 

11:45 Kogunemine ja kohv

12:15 Hanna-Liis Kont, näituse „Pallas 100. Kunstikool ja kultus” kuraator tutvustab näitust.

13:00 Anu Utriainen, Ateneumi muuseumist räägib teemal Soome naiskunstnike haridus, staatus ja karjääri väljavaated XX sajandi algul.

13:45 Lõunapaus*

14:45 Elvija Pohomova Läti Kunstimuuseumist räägib 20. sajandi läti naiskunstnik Aleksandra Beļcovast.

15:30 Kohvipaus

16:00 Maarin Mürk, Eesti Kunstiakadeemia üldteooriaainete keskuse juhataja tänapäevasest kunstiharidusest.

16:45 Kaspar Tamsalu, Kõrgem Kunstikool Pallas maaliosakonna juhataja kunstitehnikaid tutvustav ringkäik Pallase näitusel eesti keeles.

Palume registreerida enne 26. septembrit!

REGISTREERI SIIN!

*Üritusel ootab osalejaid kohvilaud suupistetega, ent lõuna eest palume kõigil ise hoolt kanda. 

Jälgi üritust ka Facebookis!