fbpx

Pakistani kunsti töötuba

29. juunil kell 16.00 toimub Tartu Kunstimuuseumis Pakistani kunsti töötuba.

Töötuba juhendab Rukhe Neelofer Zaidi, kes on Tartu Artist in Residence programmis osalev Pakistani kunstnik. Töötoas selgitab ta, miks ja kuidas kaunistatakse veoautosid keeruliste lillemustrite ja poeetilise kalligraafiaga. Õpitut on võimalik ka ise järele proovida, kuigi mitte veoautode peal.

Pakistani veoautode kunst sai läänemaailmale tuntuks 1970ndatel. Euroopa ja Ameerika turistid hakkasid koju viima fotosid veoautodest Pakistani teedel, mis olid kaunistatud katkematute värvimustrite ja kujunditega. Veoautod on juhtidele uhkuseks, olles nii ilusad, et juhid lausa armuvad oma masinatesse. On teada, et veoautode omanikel ei jätku raha ega südant abiellumiseks, sest nad pühendavad kogu oma vara, aja ja armastuse oma veokitele.

Kui peaks valima ühe kunstivormi, mis iseloomustab Pakistani elujõudu ja energiat kõige paremini, siis see oleks veoautode kaunistamise kunst. See on ainulaadne pärimuskunst, mis tuletab inimestele üle maailma meelde, milline on Pakistani kultuuri ja pärandi eripära.

Töötuba on inglise keeles ja selles osalemine on tasuta.

Rukhe FB leht: https://www.facebook.com/artfunp/

Üritus kuulub Tartu linna päeva programmi Tartu Kunstimuuseumis. Lisaks töötoale toimub kell 17.00 Eero Epneri tuur näitusel “Traditsiooni sünd” ja kell 17.30 noorte luuleõhtu.

Rohkem infot Tartu linna päeva kohta http://tartulinnapaev.ee/

 

Pildid üritusest