fbpx

Näituseprojekti “Noor Tartu” avalik konkurss

Tartu Kunstimuuseumil on hea meel kuulutada välja avatud konkurss näitusesarjas „Noor Tartu“ 2018. aastal osaleva kunstniku valikuks. Tartu Linna toetusel 2017. aastal alustatud näitusesarja eesmärk on populariseerida ja toetada noorte Tartuga seotud kunstnike loomingut.

Näitus toimub Tartu Kunstimuuseumi kolmanda korruse projektiruumis (29 m2) vahemikus 04.10.–02.12.2018. Sellel aastal soovime seda võimalust pakkuda kunstnikule, kes valitakse avaliku konkursi kaudu. Konkurss toimub vahemikus 14.02–12.03.2018. Osalenute seast valib kunstniku välja Tartu Kunstimuuseumi töötajatest koosnev komisjon. Otsus avalikustatakse hiljemalt 26.03.2018.

Tartuga seotud noore kunstniku all peame silmas kedagi, kes on Tartust pärit, Tartus (kunsti)hariduse saanud või Tartus kunstnikuna tegutsev kuni 35aastane inimene. Valiku eelduseks on ka senine vähene näitusekogemus. Kasutatavatele meediumitele piiranguid ei ole.

Kui tunned ennast ära eelnevas kirjelduses, ning leiad, et Sinu looming on aktuaalne, isikupärane või muul moel meeldejääv ja soovid kandideerida „Noor Tartu“ konkursil, siis saada hiljemalt 12. märtsiks aadressile heiti@tartmus.ee oma näituseidee kirjeldus, motivatsioonikiri (kuni 1 A4), senise loomingu portfoolio ja CV.

Valituks osutunud kunstnikul on võimalus luua näitus koostöös Tartu Kunstimuuseumi kuraatorite ja tiimiga. Samuti kaasneb projektiga kunstnikutasu ja eelarve nii näituse produktsiooniks kui trükise väljaandmiseks (sisaldab kuraatori intervjuud kunstnikuga, tema lühibiograafiat ning teoste tutvustusi).

Lisamaterjalid: https://drive.google.com/open?id=1dfOjYpudlv86BbMKu9NOSkMDANrOR_lR

Lisainfo:

Heiti Kulmar
Tartu Kunstimuuseumi skulptuurikogu hoidja
heiti@tartmus.ee
+372 58581678