fbpx

Muuseumipoe üritus „Milleks kunstiraamatud?“

30. oktoobril kell 17.15 kõnelevad Tartu Kunstimuuseumis põhikooli lõpuklasside ja gümnaasiuminoortele kunstiraamatute lugemisest humanitaarteaduste tudengid.

Millal võiks alustada kunstiraamatute lugemisega? Kas kunstiraamatud on ainult kunstnikele, kunstiteadlastele ja -ajaloolastele? Kas kunstiraamatul on kohta koolis käiva inimese riiulis või õlakotis?

Kahtlemata on kunstiraamatud lugemiseks ja lehitsemiseks laiemale huviliste ringile, sealhulgas alla 20aastastele noortele. Mis juhtub aga siis, kui riiul on tühi, pole aimugi, mis on huvitav ja hea, kuid kihk end kunstimaailmaga kurssi viia on rahutukstegevalt suur? Üheks võimaluseks on lugeda ajakirjanduses ilmuvaid arvustusi või rääkida sõpradega. Veel üheks võimaluseks on tulla 30. oktoobril kell 17.15 Tartu Kunstimuuseumi raamatupoodi, kus tutvustavad oma kõige südamelähedasemaid kunstiraamatuid humanitaarteaduste tudengid, sest ka nemad olid veidi aega tagasi sarnase küsimusega silmitsi.

Tartu Kunstimuuseumi raamatupood asub kunstimuuseumi näitusemajas aadressil Raekoja plats 18 (sissepääs Kompanii tänava poolsest uksest).

Üritus on tasuta.

Lisainfo:

Uku Peterson
58243008
ukupeterson@gmail.com