fbpx

„Muuseumi akadeemia“ koos Kadri Leetmaa, Kaja Pae ja Jarno Lauriga

Näitust „Kes loob linna?“ saatev „Muuseumi akadeemia“ koos Kadri Leetmaa, Kaja Pae ja Jarno Lauriga

17.11.2016 kl 17.00

Novembrikuu „Muuseumi akadeemias“ räägitakse linnaruumi uurimisest ja linnaruumi mõjutamise ning kujundamise võimalustest ning seda peamiselt Annelinna näitel. Kavas on kaks pikemat ja üks lühem ettekanne.

Kadri Leetmaa (TÜ inimgeograafia teadur) Millised rahvastikumuutused on Annelinnas viimasel ajal aset leidnud? Milline on elanike valmidus osaleda oma kodukoha kujundamises, kes saaksid vedada sotsiaalset ruumi elavdavaid kodanikualgatusi vabaplaneeringuga, tüüpiliselt passiivsemates linnaosades? Ettekanne põhineb TÜ Sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse ja TÜ Rände- ja linnauuringute keskuse poolt läbi viidud rahvusvahelise uurimisprojekti tulemustel, mis keskendus sotsiaalsetele muutustele endistes paneelelamupiirkondades ning neile muutustele reageerivatele planeerimisstrateegiatele.

Kaja Pae (arhitekt, EKA õppejõud) Kuidas luua diskussiooni mitmekülgsete ja keerukate linnaruumi puudutavate küsimuste üle? Sellest tuleb juttu Annelinna visioonikonkursi ja kaasnenud ürituste põhjal. Milliste ideede ja tulemusteni on visioonikonkurss jõudnud? Kas visioonikonkursi formaat ja praktikas samm-sammult organiseeruv urbanism saavad koos toimida?

Jarno Laur (Tartu linnavalituse abilinnapea) Kaasamine, osalemine ja avaliku ruumi loomine Tartus – mida linnavalitsus teeb?

Ettekannetele järgneb arutelu.
Üritus saadab Tartmusis avatud arhitektuurinäitust „Kes loob linna?“, mis uurib, kes, milliste eesmärkide, vahendite ja tulemustega kujundavad Tartu linnaruumi. Näitus jääb avatuks 4. detsembrini.

Üritusel osalemine tasuta.

Liitu näitusega Facebookis: https://www.facebook.com/events/903423926468917/

SÜNNIPÄEV

17. november on Tartu Kunstimuuseumi sünnipäev, mille puhul saab muuseumi külastada tasuta! Sellel aastal saab muuseum 76 aastaseks. Palju õnne!