fbpx

Muuseumi akadeemia — ellujäämisinstruktor Erki Vaikre

Neljapäeval, 14. aprillil kell 18.00 tuleb „Muuseumi akadeemia“ sarjas seekord külla ellujäämisinstruktor Erki Vaikre. Kaitseliitlane ja ellujäämisekspert räägib sellest, kuidas Eesti ühiskonnas on võimalik looduses elades ellu jääda, mida selleks teha tuleb ja mida kindlasti mitte.

Kuna kohtumine kuulub ka näituse „Kadumisest ja kadumiseks“ kõrvalprogrammi, tuleb kohtumisel vaatluse alla Susanne Bürneri teos „Haihtumispunkt: kuidas Eestis jäljetult ära kaduda“. Bürneri käsiraamat pakub erinevaid võimalusi selleks, kuidas Eesti ühiskonnast edukalt haihtuda — kohtumisel arutame Bürneri poolt välja pakutud võimalusi lähemalt ja proovime edasi arendada raamatus ja näitusel esitatud nõuandeid.

Üldhariv loenguseeria “Muuseumi akadeemia” võtab igal korral ette ühe olulise kunstiga seotud teema või meediumi. Seeläbi antakse põnev sissevaade aktuaalsetesse kunsti- ja kultuurivälja küsimustesse Eestis. Loengud leiavad aset iga kuu ühel neljapäevaõhtul ning neid viivad läbi tuntud ja tunnustatud kultuuriloolased, kunstnikud ja erialaspetsialistid. Oodatud on nii kunstivaldkonnaga juba kokku puutunud huvilised kui ka need, kes selle teemaga esimest korda tutvust teevad.

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.