fbpx

Kuraatorituur näitusel “Muuseumi koreograafia”

Veel viimast nädalat avatud näitusel annab ülevaate muuseumi ja koreograafia kokkupuutepunktidest näituse kuraator Hanna-Liis Kont. Nii Eesti kui rahvusvahelisi kunstnikke kaasaval näitusel on väljas teosed, mis aitavad publikul analüüsida enda rolli muuseumis, paljud teosed eeldavad publikult ka osalemisjulgust.

„Muuseumi koreograafia“ koondab koreograafia ja tantsu vahenditega kunstimuuseumi konteksti uurivaid teoseid. Näituse keskmes on eksponaatide asemel publik, kuna kõik eksponeeritud teosed toovad esile, et muuseum on keskkond, mille loovad inimesed oma igapäevase kohaloluga – arusaamade, kultuurilise tausta, käitumise ja liikumisega.

Mitmed tööd uurivad publiku liikumist eksponaatide suhtes või annavad külastajatele omapoolsed liikumise juhised. Oluliseks teemaks on ka vaatamine kui tegevus – selle füüsilisus, kontekst ja viimastega manipuleerimine.

Osalevad kunstnikud: Bojana Cvejić, Xenoula Eleftheriades, William Forsythe, Maria Hassabi, kadrinoormets, Lennart Laberenz, Abby Page, Karl Saks, Maarja Tõnisson, Zorka Wollny

Tuuril osalemine näitusepiletiga.