fbpx

Kuraatorituur näitusel “Metafoorid kodule”

22. märtsil kell 18 on huvilised oodatud kuraatorituurile noorte nüüdiskunstnike grupinäitusel “Metafoorid kodule”. Tuuri viib läbi näituse kuraator Joanna Hoffmann, osalemine näitusepiletiga.

„Eesti sajandal aastapäeval kutsub Tartmus mõtisklema selle üle, mida tähendab tänasel päeval Eesti noorele kodu, kas ja kuidas seda endale luuakse, on see füüsiline paik või emotsionaalne olukord,“ sõnab näituse kuraator Joanna Hoffmann. Ta selgitab, et näituse idee on seotud moodsas muutuvas ühiskonnas muutuva kodu mõistega.

„Maailmas õppimiseks, töötamiseks või seiklemiseks ringi rändavad noored on justkui koduta. Veel enam: eemal ei olda mitte lihtsalt majakarbist, vaid ka perekonnast ja paljudest sõpradest, kõigest tuttavast ning turvalisest. Seetõttu tuleb püsiva koduta noorel luua enese jaoks järjepidevalt kodu(tunde) asemele laiendusi, uusi süsteeme, et muuta võõrad ja ajutised paigad ning olukorrad koduselt tähendusrikkaks,“ avab kuraator näituse tausta.

Osalevad kunstnikud: Johan Huimerind, Ulla Juske, Eva Järv, Mari-Leen Kiipli, Angela Maasalu, Keiu Maasik, Hanna Piksarv, Marta Stratskas, Kaspar Tamsalu

Näitus on avatud 15. aprillini.