fbpx

Kuraatorituur ja raamatuesitlus näitusel “Vaimu vastupanu”

20. septembril kell 18.00 toimub ekskursioon näitusel “Lola Liivat. Vaimu vastupanu”, millele järgneb Liivati loomingut tutvustava kataloogi esitlus. Tuuri ja raamatuesitlust viib läbi näituse kuraator Hanna-Liis Kont. Raamatuesitlusel osalevad lisaks ka kunstiajaloolane Tõnis Tatar, kes oli raamatu üks kaasautoritest, Martin Veisman, kes tegi raamatule disaini, ja Kaire Nurk, kes tutvustab peatselt ilmuvat pühendumuslikku esseekogumikku “Lola Liivat – 60 aastat abstraktsionismis”. Esseekogumiku kontseptsioon sai alguse aastal 2008, seoses Liivati retrospektiivi koostamisega Viinistu Kunstimuuseumis ja materjale koondava kataloogi avaldamisega.

Üritusel osalemine muuseumipiletiga.

Tartu Kunstimuuseumis on 8. septembrist avatud Eesti abstraktse maalikunsti ühe oluliseima edendaja Lola Liivati loomingu ülevaatenäitus. Väljapanek „Vaimu vastupanu“ tutvustab lisaks Liivati pea 70-aastasele kunstnikukarjäärile ka noorema põlvkonna maalikunstnike teoseid.

Lola Liivat on abstraktse ekspressionismi üks esimesi maaletoojaid Eestis. Suure osa oma kunstnikuteest töötas Liivat nõukogude võimu kontekstis, mil abstraktne kunst oli taunitud või lausa keelatud. Liivati teoselt pärinev näitusepealkiri „Vaimu vastupanu“ viitab kunstniku autoripositsioonile ja loomingulisele teekonnale, ühendades autori sisekaemusliku poole vajadusega ühiskondlikele tingimustele vastu seista ja nende kiuste edasi kesta. Võib tõdeda, et see on Liivatil ka õnnestunud – läbi erinevate otsingute ja viimaks oma käekirja leidmise on ta jätnud Eesti abstraktse kunsti lukku ainukordse jälje.

 

Pildid toimunust