fbpx

Kunstivabariik. Kunst on lahe!

Aeg: 6.–8. august
Grupi suurus: 6–14 osalejat
Vanus: 7–12 a
Hind: 30 eurot

Tule ja veeda suve viimane nädal  kunstivabariigis! Tartu Kunstimuuseum ootab 7-12aastaseid koolilapsi osalema linnalaagris. Avastame Eesti kunstiklassikat näitusel „Traditsiooni sünd“, räägime kunstnikest ja nende töödest, tutvume erinevate kunstiliikidega – maal , graafika ja skulptuur ning mängime temaatilisi mänge. Ilusa ilma korral toimub osa tegevusi õues

I päev.  Maal on lahe!
Milliseid motiive kunstnikud kõige rohkem maalivad? Kas loodust, inimest, vaikelusid või olustikku? Millega kunstnikud maalivad? Milliseid värve kasutavad? Kõike seda uurime koos klassikalise maalikunsti näitusel. Katsetame ka ise erinevaid maalimise tehnikaid.

II päev. Skulptuur on lahe!
Avastame skulptuurimaailma. Kuidas sünnib üks puuskulptuur? Kuidas valmib kivikuju? Kuidas savitükist sünnib savikuju? Katsetame ise erinevaid materjale skulptuuride tegemiseks.

III päev. Graafika on lahe!
Kolmas päev on pühendatud kunstile, mida luuakse erinevate trükitehnikate abil. Katsetame koos materjali- ja templitrükki ning linoollõiget.

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.

Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 3. augustiks! Laagrikohad on täis.

Registreerimine ja lisainfo:
Kristel Sibul
muuseumipedagoog
Tartmus
kristel@tartmus.ee
58817801