fbpx

Linnalaager “Kunstivabariik. Eesti kodud”

Aeg: 26.–28. veebruar
Grupi suurus: 6–14 osalejat
Vanus: 7–12 a
Hind: 30 eurot
Asukoht: TARTMUS, Raekoja plats 18

Aastal 2018 Tartu Kunstimuuseumis toimuvate koolivaheaja linnalaagrite teemad on  ühel või teisel viisil seotud Eesti juubeliaastaga ja kannavad  ühist nime „Kunstivabariik“. Järgmise, juba veebruari lõpus toimuva laagri teemaks on „Eesti kodud“. Laager kestab kolm päeva, mille jooksul  tutvutakse kõigi muuseumis avatud näitustega, räägitakse kunstist, mängitakse huvitavaid mänge ning luuakse oma vahvaid kunstiteoseid.

I päev.  Oma tuba, oma luba.
Kindlasti algab enamuse jaoks meie seast kodu eelkõige oma toast, korterist või majast. See on koht, kus end kõige mugavamalt tunda saab. Seal on esemed, mida igapäevaselt vajame. Seal on inimesed, keda armastame. Päeva jooksul uurime, kuidas kunstnikud kodu ja kodutunnet on jäädvustanud ning kujutame seda ka ise.

II päev.  Kauneim linn on Eestis Tartu.
Kui oma kodumajast kaugemale vaadata, siis koduselt võivad mõjuda ka kodulinna hoovid, tänavad ja pargid. Tartu on ilus linn, siin leidub palju huvitavaid paiku, toimub põnevaid üritusi ja kohtab huvitavaid inimesi. Seda linnailu proovime erinevaid kunstitehnikaid- ja võtteid kasutades ka jäädvustada.

III päev. Siin ja seal rännates.
Kodu ei paista meile alati ühesugusena, sest teise nurga alt või erinevatelt kaugustelt näivad asjad teistsugustena. Nii näeme kodu ühtemoodi kui me seal ise parasjagu viibime, aga kui me oleme sellest kaugel eemal, siis näeme võib-olla hoopis midagi muud.  Väikestest piltidest sünnivad suured lood.

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.

Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 22. veebruariks.

Registreerimine ja lisainfo:
Kristel Sibul
muuseumipedagoog
Tartmus
kristel@tartmus.ee
58817801