fbpx

Kunst ja teater. Koolivaheaja linnalaager

Aeg: 19.–21. juuni
Grupi suurus: 6–12 osalejat
Vanus: 7–12 a
Hind: 30 eurot
Asukoht: TARTMUS, Raekoja plats 18

Tartu Kunstimuusem kutsub kõiki 7-12aastaseid koolilapsi osalema koolivaheaja linnalaagris. Kolme tegevusrohke päeva jooksul tutvume muuseumis avatud näitustega, räägime kunstnikest ja nende töödest, mängime huvitavaid mänge ning kehastume ise kunstnikeks. Seekordses linnalaagris toome kokku teatri ja kunsti. Võimalus on ise põnevaid lugusid välja mõelda, meisterdada tegelasi, kujundada lava ja esineda kaaslastele.

I päev.  Varjuteater
Sissejuhatus kunsti ja teatri teemasse.  Otsime teatraalsust kunstiteostelt ja kunstipärast teatrilavalt ning mängime rollimänge. Proovime ise valguse ja varju abil huvitavaid lugusid jutustada.

II päev. Nukuteater
Külastame mänguasjamuuseumi teatrinukkude muuseumit, kus tutvume erinevat tüüpi nukkudega, mida kasutatakse teatris. Valmivad kaasaskantavad nukuteatrid koos lavakujunduse ja näitlejatega ning omaloomingulised näidendid, mida esitada.

III päev. Maskiteater
Maskide abil on võimalik kehastuda ümber ükskõik kelleks – mõneks loomaks või linnuks, superkangelaseks, uhkeks rüütliks või vapraks printsessiks. Meisterdame erinevaid maske. Laagripäeva lõpus kell 15.00 avanevad eesriided ja kõik lapsevanemad on oodatud vaatama laste poolt valminud etendusi!

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.

Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 16. juuniks!

Registreerimine ja lisainfo:
Kristel Sibul
muuseumipedagoog
Tartmus
kristel@tartmus.ee
58817801