fbpx

Kultuuriasutuste visuaalse identiteedi teemaline seminar Tartu Uues Teatris

Neoliberaalse kapitalismi tingimustes on ühtviisi turul ja konkureerivad klientide pärast nii kaubamajad kui kultuuriasutused. Kuidas tõmmata tähelepanu oma muuseumile-teatrile-festivalile paljude toodete, teenuste, brändide ja kampaaniate reklaamist kubisevas avalikus ruumis? Milline peaks olema ühe kultuuriasutuse visuaalne identiteet? Kuidas end positsioneerida avalikus sfääris nii plakatitulpadel kui sotsiaalmeedias?

Olete oodatud kultuuriasutuste visuaalse identiteedi teemalisele seminarile, mis toimub Tartu Uue Teatri väikeses saalis laupäeval, 11. oktoobril algusega kell 12.00. Seminaril peavad lühiettekanded disainerid Jaan Evart, Mikk Heinsoo, Karri Kaljend, Ionel Lehari, Dan Mikkin, Kaarel Nõmmik, Oskar Viires ja Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti osakonna õppejõud. Seejärel toimub avatud arutelu, mis toob kokku nii tegijad kui tellijad. Lisaks kuulutatakse välja disainerite koosseis, kes töötavad välja Tartu Kunstimuuseumi uue visuaalse identiteedi.

Seminaril osalemisest palume teada anda hiljemalt 9. oktoobriks aadressil hannaliis@tartmus.ee.

Pärast seminari lõppu kl 17.00 on huvilised oodatud giidituurile Tartu Kunstimuuseumisse, Pilvi Takala näitusele “Rõivad ja rühid”.

Ürituse kava

12.00 kogunemine ja tervituskohv
12.15 sissejuhatus Tartu Kunstimuuseumi direktor Rael Artelilt ja näituste osakonna koordinaator Hanna-Liis Kondilt
12.30 ettekanded visuaalse identiteedi loomisest erinevate kultuuriasutuste näidetel

Dan Mikkin “Eesti Kunstimuuseum ja Tartu Ülikooli muuseumid”, Ionel Lehari “Arhitektuurikeskus”, Oskar Viires ja Karri Kaljend “Okupatsioonide Muuseum”, Jaan Evart “Kultuuriasutuste visuaalsest identiteedist Hollandi institutsioonide näitel”, Mikk Heinsoo ja Kaarel Nõmmik “Graafilisest disainist kultuurivaldkonnas – ideaalid ja tegelikkus”, Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamikunsti õppejõud

14.30 paneeldiskussioon
15.00 kuulutatakse välja disainerite koosseis, kes töötavad välja Tartu Kunstimuuseumi uue visuaalse identiteedi!
17.00 giidituur Tartu Kunstimuuseumis Pilvi Takala näitusel “Rõivad ja rühid”

Toetavad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Linnavalitsus ja Tartu Uus Teater

Tere tulemast kaasa mõtlema,

Teie Tartu Kunstimuuseum

Lisainfo:

Hanna-Liis Kont
Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna koordinaator
hannaliis@tartmus.ee
744 1920