fbpx

Kuidas teha näitust? Koolivaheaja linnalaager

Aeg: 12.–14. juuni
Grupi suurus: 6–12 osalejat
Vanus: 7–12 a
Hind: 30 eurot
Asukoht: TARTMUS, Raekoja plats 18

Tartu Kunstimuusem kutsub kõiki 7-12aastaseid koolilapsi osalema koolivaheaja linnalaagris. Kolme tegevusrohke päeva jooksul tutvume muuseumis avatud näitustega, räägime kunstnikest ja nende töödest, mängime huvitavaid mänge ning kehastume ise kunstnikeks. Seekord räägime sellest, kuidas sünnivad kunstinäitused.  Õpime erinevaid tehnikaid graafika ja maali tegemiseks. Laagri lõpus avaneb kõigi osalejate ühine näitus.

I päev.  Kuidas trükkida mõtteid?
Jalutame ringi muuseumi kahel korrusel avatud Peeter Alliku näitusel. Uurime, kuidas sünnivad kunstniku mõõtmetelt suured ja tehniliselt virtuoossed linoollõiked. Proovime ka ise linooli lõigata ja trükkida. Samuti katsetame teisi huvitavaid materjale ja tehnikaid trükkimiseks.

II päev. Kuidas maalida suve?
Teine laagripäev on maalikunsti päralt. Maalime suve mitmel erineval viisil – nii abstraktselt kui realistlikult. Meisterdame erinevatest materjalidest pintsleid ja maalime nendega.

III päev. Kuidas portreteerida taimi?
Külastame botaanikaaeda, kus vaatleme ja portreteerime põnevaid taimi. Pärast loome taimedest inspireeritud mustreid ja kompositsioone. Laagripäeva lõpuks paneme muuseumi haridusklassis välja näituse laagris valminud töödest. Kõik lapsevanemad on oodatud näituse avamisele!

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.

Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 9. juuniks!

Registreerimine ja lisainfo:
Kristel Sibul
muuseumipedagoog
Tartmus
kristel@tartmus.ee
58817801