fbpx

Konrad Mägi ateljee raamatuesitlus

20. detsembril kell 17.00 toimub Tartu Kunstimuuseumis raamatuesitlus teosele „Värv ja vabadus. Hommage à Kaja Kärner ja Heldur Viires”. Raamat on kummardus Tartus enam kui kolmkümmend aastat pallaslikku kunstiharidust elus hoidnud ja edendanud Konrad Mägi Ateljee maaliõpetajatele nende õpilastelt.

Esitlusel kõneleb kunstikriitik ja -ajaloolane Kadri Asmer, oodatud on sõnavõtud. Kohapeal saab soetada ka raamatu.

Üritust korraldab Konrad Mägi Ateljee Selts.

 

Raamatust

Kunagises Konrad Mägi ateljees Tartus Raekoja plats 8 tegutseb alates laulva revolutsiooni aegadest 1980ndate lõpus kuni tänaseni kunstiharidust pakkuv vabaakadeemia, Konrad Mägi Ateljee.

Vabaateljee tüüpi õppeasutusena alustas 1919. aastal ka kunstiühingu Pallas kunstikool, mille üks asutajaid ja esimene juhataja oli Eesti säravaim maalikunstnik Konrad Mägi. Neissamades ruumides, kus praegu maalivad ateljees õppijad, valmisid sadakond aastat varem Konrad Mägi loodusvaated, portreed ja natüürmordid. Ateljee oli Mägi viimane elukoht, kus ta maalis ja õpetas ühtekokku seitse aastat.

2018. aasta sügisel möödus Konrad Mägi sünnist 140 aastat ja ateljee taasasutamisest 30 aastat. 1988. aastal loodud maalistuudio esimene õppejõud oli Pallase haridusega kunstnik Kaja Kärner (1920-1998); pallaslane Heldur Viires (s 1927) on maaliõpilasi juhendanud alates 1989. aastast.

Käesolev raamat on maaliõpilaste kummardus oma õpetajatele.

Raamatu kaante vahelt leiate Heldur Viirese 90. sünnipäevale pühendatud näitusel „Hommage à Heldur Viires. Konrad Mägi Ateljee“ välja pandud teosed.  Lisaks annavad ateljee aastakümnete pikkusest tööst tunnistust ka kirjutised ja intervjuud, millest valiku taasavaldame siinse kogumiku lehekülgedel.

Artiklite kogumik ja kataloog „Värv ja vabadus. Hommage à Kaja Kärner ja Heldur Viires”
Väljaandja Konrad Mägi Ateljee Selts, 2018
188 lk, neljavärvi trükk, ISBN 978 9949 888153