fbpx

Kohtumine näituse „Maastik kulgeb läbi maja“ kunstnike ja kuraatoriga, vestlust juhib Kaisa Eiche

Neljapäeval, 13. aprillil kell 18.00 toimub Tartu Kunstimuuseumi näitusel „Maastik kulgeb läbi maja“ kohtumine kunstnike Paul Kuimeti ja Tõnis Saadojaga ning kuraator Eero Epneriga. Vestlust juhib kunstnik ja kunstikriitik Kaisa Eiche.

Paul Kuimet (s 1984) on fotokunstnik, kelle loodud filmid ja fotod on rahustava melanhoolia võtmes kõnelenud olukordadest, ajast ja ruumidest. Tema teravama tähelepanu all on olnud modernistlik arhitektuur ja see, kuidas me nõnda korrastatud ruume tajume.

Tõnis Saadoja (s 1980) on maalikunstnik, kelle viimaste aastate maaliseeriad on käsitlenud inimese ja ruumi suhteid, küsides samas maalikunsti koha ja võimaluste järele pärast pildipööret, mil maailma tajutakse esmajoones läbi piltide.

Eero Epner (s 1978) on dramaturg.

Näitus „Maastik kulgeb läbi maja“ ühendab erinevad vahendid, ajastud ja lähenemised, et küsida, mil moel ja kas üldse on võimalik rääkida maastiku kogemisest kunsti kaudu. Jah, muidugi on – kuid on see kogemine? Või juba kogemuse vahendamine? Või kujutamine? Paul Kuimeti fotod ja filmid, Tõnis Saadoja maalid ning kunstimuuseumite vähetuntud nurkadest leitud teosed koondavad mittepidulikke vaateid, kus oluline on hetke jäädvustamine ja selle kasvatamine kujundiks. Vaiksed momendid eeslinna taevas. Hääletult liikuvad puud maantee serval. Loojuv või tõusev päike eksinud pilvedes, lõpetamata porilomp, nimetu puu.

 

Osalemiseks on tarvis soetada näitusepilet.

 

Loe näituse kohta lisaks.

Jälgi üritust Facebookis.

Päisepilt: Paul Kuimet