fbpx

Kirju-mirju maailm. Koolivaheaja linnalaager

Aeg: 22.–24. oktoober
Grupi suurus: 6–14 osalejat
Vanus: 7–12 a
Hind: 30 eurot
Asukoht: TARTMUS, Raekoja plats 18

Tule ja veeda kolm päeva  kunstivabariigis! Tartu Kunstimuuseum ootab 7-12aastaseid koolilapsi osalema linnalaagris. Kolme tegevusrohke päeva jooksul tutvume muuseumis avatud näitustega, räägime kunstnikest ja nende töödest, mängime huvitavaid mänge ning kehastume ise kunstnikeks.

I päev.  Abstraktne maailm
Abstraktses kunstiteoses ei leia me inimesi, loodust ega esemeid. Aga kui me ei näe selgelt äratuntavaid objekte, siis mida me pildil ikkagi näeme? Miks osa kunstnikest eelistavad väljendada end peamiselt värvide, joonte, pindade, vormide ja rütmide abil? Kuidas kujutavad kunstnikud teostes oma meeleolu ja tundeid?

II päev. Realistlik maailm
Kuidas sünnivad kunstiteosed, mis näevad välja kui fotod, aga on tegelikult maalitud? Miks kunstnikud maalivad selliseid ülitäpseid pilte kuigi meil on olemas fotoaparaadid ja nutitelefonid, mis teevad sellise pildi vaid ühe klõpsuga? Kuidas on fotograafia leiutamine mõjutanud kunstiajalugu?

III päev. Lugude maailm
Milliseid lugusid räägivad kunstiteosed? Kuidas rääkida lugusid piltide abil? Kuidas illustreerida muinasjuttu? Mis on koomiks? Ja mis on karikatuur?

Linnalaager toimub Raekoja platsi viltuses majas. Laagripäevad algavad kell 11.00 ja lõpevad kell 15.00. Lõunasöök on hinna sees.

Osalussoovist palume teada anda hiljemalt 19. oktoobriks!

Registreerimine ja lisainfo:
Kristel Sibul
haridusprogrammide kuraator
Tartmus
kristel@tartmus.ee
58817801