fbpx

Kibemagus Pariis: Pallaslased ajastu vaimu püüdmas

Kahe muuseumi koostööna avatakse Valgas näitus „Kibemagus Pariis: Pallaslased ajastu vaimu püüdmas“      

28. juulil kell 16 avatakse Valga Muuseumis näitus „Kibemagus Pariis: Pallaslased ajastu vaimu püüdmas“. Näitus on koostatud Tartu Kunstimuuseumi ja Valga Muuseumi koostööna.

Näitus toob publikuni pallaslaste Pariisis veedetud aja jooksul valminud teosed, mis seda linna ning tolle ümbrust kujutavad. Valitud teostel kohtuvad ühtaegu nii ajastu pilk, ajastuülene igatsus maailmalinna järele kui ka noorte kunstnike väljakujunev käekiri.

Pallaslastele pakkus Pariis võimalust olla ümbritsetud Euroopa kunstirikkustest ja samuti olla tunnistajaks uute kunstisuundade sünnile. Ei ole põhjust imestada, et seal veedetud aeg on jätnud olulise jälje nende loomingule ning seeläbi talletunud ka Eesti kunstiajalukku. Sel moel on kunstnikud vahendanud meile nii isiklikke tundmusi kui ka möödunud sajandi alguse muutustes Euroopat.

Näitusel on töödega esindatud 11 kunstnikku pallaslaste tuumikust: Jaan Grünberg, Andrus Johani, Arkadio Laigo, Kaarel Liimand, Karin Luts, Eduard Ole, Karl Pärsimägi, Aleksander Tassa, Kristjan Teder, Johannes Võerahansu, Eduard Wiiralt. Kõik näitusele valitud teosed pärinevad Tartu Kunstimuuseumi maalikogust.

Kuraator: Mae Variksoo
Graafiline disainer: Katrin Nõo

 

Näitus on avatud 28. juulist kuni 25. septembrini Valga Muuseumis.

 

Lisainfo: kuraator Mae Variksoo, mae.variksoo@tartmus.ee