fbpx

Kataloogi “Julie Hagen-Schwarz” esitlus Tallinnas

Tartu Kunstimuuseum esitleb 16. mail kell 16 Kadrioru kunstimuuseumis vastilmunud kataloogi “Julie Hagen Schwarz. Eesti esimene naiskunstnik”. Esitlusel vestlevad Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna juhataja Hanna-Liis Kont, näituse kuraator Merli-Triin Eiskop, kunstiajaloolane Tiina Abel ja kunstikriitik Kaarin Kivirähk.

Esitlusel osalemine Kadrioru kunstimuuseumi piletiga.

Raamat kaasneb Tartu Kunstimuuseumi näitusega “Julie Hagen-Schwarz. Eesti esimene naiskunstnik” (10.11.2017 – 15.04.2018), ning annab põhjaliku ülevaate Tartus tegutsenud kunstniku eluteest ja loomingust.

Julie Hagenit võib pidada Eesti esimeseks naiskunstnikuks, kes mängis 19. sajandi Tartu kultuurielus üliolulist rolli, korraldas näituseid ja maalis portreid oma kaasaegsetest. Trükisesse on autoritena oma panuse andnud oma ala eksperdid – Christin Conrad, dr Anja Wilhelmi, Tiina Abel, Merli-Triin Eiskop ja Kristiina Tiideberg -, kes oma tegevusega on aidanud muuhulgas valgust heita baltisaksa naiste eludele ja mõtestada nende loodud kunsti. Raamat on eesti-, inglise- ja saksa keeles.

Raamat on müügil Tartu Kunstimuuseumi poes ja hästivarustatud raamatupoodides, samuti on võimalik raamatut soetada esitlusel. Raamatu hind on 25 eurot.