fbpx

Kataloogi “Julie Hagen-Schwarz” esitlus Prima Vistal

Tartu Kunstimuuseum esitleb 9. mail kell 17 Kirjandusfestival Prima Vista raames Tartu Ülikooli raamatukogu kohvikus Gaudeamus vastilmunud kataloogi “Julie Hagen Schwarz. Eesti esimene naiskunstnik”.

Raamat kaasneb Tartu Kunstimuuseumi näitusega “Julie Hagen-Schwarz. Eesti esimene naiskunstnik” (10.11.2017 – 15.04.2018), ning annab põhjaliku ülevaate Tartus tegutsenud kunstniku eluteest ja loomingust. Esitlusel vestlevad Tartu Kunstimuuseumi näituste osakonna juhataja Hanna-Liis Kont ja Tartu Ülikooli muuseumi kuraator Kristiina Tiideberg.

Julie Hagenit võib pidada Eesti esimeseks naiskunstnikuks, kes mängis 19. sajandi Tartu kultuurielus üliolulist rolli, korraldas näituseid ja maalis portreid oma kaasaegsetest. Trükisesse on autoritena oma panuse andnud oma ala eksperdid – Christin Conrad, dr Anja Wilhelmi, Tiina Abel, Merli-Triin Eiskop ja Kristiina Tiideberg -, kes oma tegevusega on aidanud muuhulgas valgust heita baltisaksa naiste eludele ja mõtestada nende loodud kunsti. Raamat on eesti-, inglise- ja saksa keeles.

Raamat on müügil Tartu Kunstimuuseumi poes, Prima Vista laadatelgis ja hästivarustatud raamatupoodides. Raamatu hind on 25 eurot.