fbpx

Jaanuarikuu sündmused

Jaanuarikuu sündmused

Jaanuaris on Tartmusis keskseks teemaks koomiks – avaneb koomiksinäitus „Hall tsoon“, millega kaasnevad töötuba, perepäev ja näitusetuur. Samuti saab alguse uus projektiruumi näitustesari „Lingid maailma“, mille esimese näituse keskmes on tunnustatud kunstnik Vito Acconci.

N, 05.01. kl 18.00 raamatu „Muutuv Tartu neljas vaates“ esitlus

Näituse „Muutuv Tartu neljas vaates“ kataloog on kaunis pildiraamat ja ajatu väärtusega kingitus. Raamat sisaldab näitusel esitatud teoseid ja pakub visuaalset ülevaadet Tartu linnaruumi ja seda kujutava kunsti arengust. Raamatu on koostanud Merli-Triin Eiskop ja kujundanud Jaan Evart. Trükis on eesti, inglise, vene ja saksa keeles. Hind: 13 eurot.

Esitlusel osalemine tasuta.

L, 07.01.kl 12.00 noorteprogramm „Muuseumiga on põnev!“

Selle aasta esimese noorteprogrammi raames külastame kunstnik Meiu Münti tema ateljees.

Osalemine tasuta. Üritusele registreerimiseks saada e-kiri aadressile noored@tartmus.ee.

R, 13.01. alates kell 11.00 avatud koomiksinäitus „Hall tsoon“

Näitus „Hall tsoon“ tutvustab avangardsemaid suundumusi Eesti nüüdisaegses koomiksiloomingus. Laiema publiku jaoks on selle valdkonna näol tegu sisuliselt tundmatu maaga. Vastuseks pakub väljapanek seninägematu ulatusega avastusretke kodumaise koomiksiloome hämarasse olemusse. Näitus on avatud 26. märtsini 2017.

L, 14.01. kl 12.00 joonistamistöötuba MUST JOON Liisa Kruusmäega

Töötoas MUST JOON mängitakse joonistamismänge. Osaleda võivad nii noored kui vanad, eelnev joonistamise kogemus ei ole oluline. Tule vaata kui lõbus võib olla koos joonistada. Joonistamine toob inimesed kokku!

Töötuba kaasneb koomiksinäitusega „Hall tsoon“. Osalemine näitusepiletiga.

N, 19.01. kl 18.00 kuraatorituur Anna-Stina Treumundi isikunäitusel „M-i märg unenägu“

Näituse kuraator Rael Artel tutvustab publikule Anna-Stina Treumundi näitust, avab eksponeeritud teoste tagamaid ning räägib laiemalt kunstniku loomingust ning diskussioonidest, millesse kunstnik oma teoste kaudu panustab.

Osalemine muuseumipiletiga.

R, 20.01. alates kl 11.00 avatud projektiruumi näitus „Lingid maailma: Vito Acconci“

Tartmusi näitustesari „Lingid maailma“ tutvustab rahvusvaheliselt tunnustatud väliskunstnike videoteoseid ja paigutab need kohalike kunstnike loominguga dialoogi. Sarja esimese väljapaneku keskmes on USA kunstnik Vito Acconci (s 1940), kelle loomingust tuleb eksponeerimisele kahest osast koosnev teos Two Cover Studies (1970). Näitus on dialoogis Anna-Stina Treumundi isikunäitusega „M-i märg unenägu“. Väljapanek on avatud 5. märtsini 2017.

L, 21.01. kl 12.00–15.00 perepäev „Vahva koomiks“

Perepäeval „Vahva koomiks“ avastatakse põnevat koomiksimaailma nii näitust vaadates kui pildiridu joonistades. Osalemine perepiletiga.

N, 26.01. kl 18.00 loeng „19. sajandi vaade Tartule“

Kunstiajaloolased Kristiina Tiideberg ja Moonika Teemus Tartu ülikoolist räägivad Tartu kujutamisest 19. sajandi vaategraafikas, võttes fookusesse näitusel „Muutuv Tartu neljas vaates“ eksponeeritud tööd. Räägime pildimotiividest, mis sel ajal välja kujunesid, erinevatest graafikatehnikatest ja nende rakendamisest ning uurime konkreetsete näidete varal, milliseid küsimusi võib uurijal vanu gravüüre vaadates veel tekkida.

Osalemine muuseumipiletiga.

N, 26.01. kl 18.00 venekeelne tuur koomiksinäitusel „Hall tsoon“

Osalemine muuseumipiletiga.

R, 27.01. kl 11–18.00 kuu viimane reede

Iga kuu viimase reede puhul on kõikidel võimalik muuseumi külastada
kõigest 1 euro eest! Tere tulemast!