fbpx

Enn Kunila tuur näitusel “Traditsiooni sünd”

Näitusel “Traditsiooni sünd. Eesti kuldaja kunst Enn Kunila kollektsioonist” teeb huvilistele 19. mail kell 14 tuuri kunstikollektsionäär Enn Kunila. Tuuril osalemine muuseumipiletiga.

Näitus toob publiku ette Eesti kunstiklassika 20. sajandist ning moodustab ühtlasi ühe võimaliku vaate Eesti 20. sajandi esimese poole maalikunstile, fokusseerides Tartu tähendust toonaste arengute keskusena. Tartu tõusule 20. sajandi alguse eesti kunstielu pealinnaks võis kaasa aidata nii geograafiline asupaik – on ju Tartust ja Tartu ümbresest pärit mitmed käesolevalgi näitusel esindatud kunstnikud – kui ka üksikisikute tähtsus. Tartu oli võluv, temast kumas maalilisust ja vaheldusrikkust, mida kunstnikud ikka ja jälle maalisid, ning teatud mõttes muutus Tartu nende lõuenditel paigaks, mida ei puutunud modernsuse  peadpööritav areng. Tartu pidi asuma väljaspool moodsa maailma mõõdet: see oli paik, mida ei haaranud uuenemine. Seda hämmastavam, et just siin uuendati eesti kunstikultuuri.

Tartu Kunstimuuseumis toimuval näitusel tuleb eksponeerimisele 60 kunstiteost tuntud eesti autoritelt. Suur tähelepanu on pööratud Konrad Mägile, tema kõrval on esindatud Ants Laikmaa, Nikolai Triik, Ado Vabbe, Eerik Haamer, Endel Kõks, Amandus Adamson, Anton Starkopf ja mitmed teised.

Näitus on avatud 19. maist kuni 12. augustini.

Kuraator: Eero Epner
Kujundaja: Tõnis Saadoja