fbpx

David Vseviovi loeng „Võim ja kunst“

Prof. David Vseviov esineb Tartu Kunstimuuseumis loenguga, mis avab võimu ja kunsti suhteid nõukogude ajajärgus. Jutuks tuleb, milliseid ideoloogilisi nõudmisi kunstiloomingule esitati ning millistest teoreetilistest seisukohtadest seejuures lähtuti. Loeng on väga aktuaalne muuseumis avatud näituste kontekstis, mis pakuvad vaadet eesti kunstnike erinevatele loomingulistele lähenemistele seoses riigivõimu piirangutega 20. sajandi II pooles.

Näitusel „Lola Liivat. Vaimu vastupanu“ eksponeeritud abstraktsed maalid valmisid suures osas nõukogude ajal, kui abstraktne kunst oli taunitud või lausa keelatud. Täiendavat perspektiivi lisab väljapanek hüperrealismist, mis kerkis Eestis esile 1970.-80. aastatel ning võimaldas üle mängida võimu poolt kunstile esitatud realisminõude.

David Vseviov on Eesti Kunstiakadeemia professor ja 20 aastat eetris olnud raadiosaatesarja „Müstiline Venemaa“ autor, lisaks on ta kirjutanud mitmeid raamatuid ning teadusartikleid. Teda on tunnustatud Riigi Kultuuripreemiaga, Aadu Luukase Missioonipreemiaga ja Postimehe Arvamusliidri tiitliga.

Loeng toimub 23. novembril kell 18.00 Tartu Kunstimuuseumis, ürituse pilet on 5 eurot.

Kuna kohtade arv on piiratud, soovitame end ette registreerida, kirjutades mariajohanna@tartmus.ee või helistades 5348 9292. Registreerimine lõppeb 23.11 kell 16.00.

Üritus Facebookis.

 

Pildil vaade näitusest „Külm pilk. Hüperrealismi variatsioonid eesti kunstis”, fotograaf Taavi Piibemann.